Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Чи корисний шоколад та як правильно обрати солодощі

Автор:

|

Липень 24, 2021

|

Рубрика:

Чи корисний шоколад та як правильно обрати солодощі

Молочний, чорний, білий, із горішками чи родзинками. Видів шоколаду існує безліч, та кожен має свій улюблений. Ось кілька важливих фактів про цей продукт. Це допоможе зробити вибір на користь чи, навпаки, проти шоколаду.
Чорний шоколад містить 50-90 % какао-порошку, какао-масло та цукор, молочний — приблизно 10-50 % какао-порошку, какао-масло, молоко в певній формі та цукор. Попри те, що чорний шоколад не повинен містити молока, в процесі перероблення можуть бути сліди молока від перехресного забруднення. До шоколаду нижчої якості можуть також додавати жири, рослинні олії, штучні барвники або ароматизатори. Білий шоколад не містить какао-порошку, його виготовляються просто з какао-масла, цукру та молока.
Основну роль у формуванні вартості плитки шоколаду відіграє какао-масло. Чим його більше в складі, тим дорожчим буде продукт. Якщо ж в плитці більше какао-порошку, цукру або ж інших його замінників, ціна такого шоколаду буде значно нижчою.
Какао багате на рослинні хімікати, які називають флавонолами, вони допомагають захистити серце. Чорний шоколад містить у два-три рази більше багатого флавонолом какао-порошку, ніж молочний шоколад. Показано, що флавоноли підтримують вироблення оксиду азоту у внутрішній клітинній оболонці судин (ендолетія), який допомагає розслабити судини та покращити кровотік, знижуючи тим самим артеріальний тиск. Флавоноли в шоколаді можуть зменшити ризик діабету.
Часто цей продукт забороняють їсти дітям через «діатез». Так, у шоколаді чимало різних сполук і вони можуть викликати у когось алергію. Однак дуже часто «червоні щічки»— це вид дерматиту, але аж ніяк не алергія. Обмежити споживання шоколаду все ж варто, щоб вберегти здоров’я зубів дитини. Також надмірне споживання солодощів може спричинити появу й інших проблем зі здоров’ям, приміром, ожиріння.
Дослідження показують, що споживання шоколаду, особливо чорного, асоційоване зі зменшенням проявів депресивних симптомів. Вживання шоколаду може збільшувати кількість ендогенних амінів, зокрема, фенілаланіну — нейромодулятора, який бере участь у регуляції настрою людини і відповідно у патогенезі депресії. Також споживання шоколаду супроводжується приємними відчуттями, які позитивно впливають на нейротрансміттерні системи — дофамін, серотонін та ендорфіни.
Жінкам, які годують грудьми, можна їсти шоколад. Грудне молоко виробляється не у шлунку, а в молочній залозі. Це відбувається завдяки пролактину, окситоцину, крові та лімфі.
Чорний шоколад має високу калорійність (150-170 калорій приблизно у 28 г) і може сприяти збільшенню ваги, якщо його вживати в надлишку. Він також містить помірну кількість насичених жирів, які можуть неґативно впливати на рівень ліпідів у крові, хоча його серцево-захисні ефекти від флавонолів перевищують ризик.
Якщо вам закортіло солодкого, то оберіть чорний шоколад 70 %+ замість «діабетичного». Спеціальний шоколад для діабетиків може містити жири та калорії, як і звичайний шоколад. Також він може підвищити рівень глюкози в крові. Шукайте на етикетці інформацію про вміст вуглеводів, що допоможе регулювати рівень інсуліну. Або проконсультуйтесь зі своїм лікарем щодо допустимої порції шоколаду. Щоб шоколад справді був корисним і підіймав настрій, його краще вживати в помірній кількості. Купуючи шоколад, обов’язково звертайте увагу на склад: надавайте перевагу шоколаду з вмістом какао 70 % і більше у якому відсутні «зайві» інгредієнти: жири, олії, цукор тощо.
Як повідомляв «Міст», у Швейцарії винайшли рубіновий шоколад.

Яна Коваль, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply