Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Чому варто з’їдати один плід гранату на день

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Чому варто з’їдати один плід гранату на день

Гранат часто називають «компактною аптечкою». Адже за вмістом вітамінів, мікроелементів і біологічно активних речовин йому справді немає рівних. Гранат незамінний при порушенні обміну речовин (особливо при ожирінні), а також для лікування та профілактики анемії. Дієтологи радять вживати гранат, якщо є проблеми зі зайвою вагою — він запобігає накопичення жиру у печінці, куди той потрапляє з током крові.
«Справді, гранат має легку жовчогінну дію, чим допомагає печінці «бути у формі», — розповідає Борис Скачко, відомий український лікар-фітотерапевт і дієтолог. — Дуже часто наслідком ожиріння є жировий гепатоз, коли зайвий жир осідає не лише на стегнах і животі, а й у печінці».
Проте корисніший гранат для шлунково-кишкового тракту. Адже всі кислі соки стимулюють виділення ферментів і прискорюють травлення. Крім цього, гранат необхідний тим, хто любить ковбасу, копченину, напівфабрикати — він виводить токсини і перешкоджає появі у шлунку різноманітних новотворів.
Проте гранат більше відомий як продукт, що поповнює запаси заліза в організмі. Мало того — він містить легкозасвоюване залізо. Вживання гранату відновлює клітини крові та забезпечує організм антиоксидантами, які захищають еритроцити — клітини крові, що транспортують кисень до тканин і забирають вуглекислий газ, переносять ферменти й амінокислоти, виводять токсини. Еритроцити «живуть» 120 днів. Але якщо заліза в організмі недостатньо, то й термін життя цих клітин зменшується.
Тому дуже важливо забезпечити надходження цього мікроелементу за допомогою гранату. До речі, він дуже потрібен вагітним жінкам: крім великої кількості заліза гранат містить ще й фолієву кислоту. А також його треба вживати під час чи після місячних, коли жінка втрачає велику кількість крові, відчуває слабкість, запаморочення.
«Для дорослої людини оптимальна кількість — один плід на день (дітям — залежно від віку). Або ж півсклянки свіжо вичавленого соку, — радить медик. — Дехто радить розводити його навпіл із водою, але що менша кислотність, то менша засвоюваність заліза. Обережно треба вживати концентрований сік тим, хто має гастрит і проблеми з підшлунковою. Раджу обирати плоди, які мають насичено-червоні зернята — що більше кольору, то більше антиоксидантів. До того гранат має протимікробну дію, тому корисно пити сік для протидії вірусним і бактеріальним інфекціям».
До речі, шкірку з гранату не викидайте — це чудовий антипаразитний засіб, безпечний навіть для дітей. Чотири чайні ложки подрібненої шкірки заливають 300 г окропу, кип’ятять на повільному вогні 15-20 хвилин, проціджують, вживають перед прийомом їжі три-чотири рази на день по третині склянки. Курс такий: десять днів прийому — десять перерви.

До теми
Корицю занесли до списку спецій, які допомагають прискорити обмін речовин і спалювати жирові відкладення. А ще стало відомо, що циннамальдегід — ефірна олія, що надає кориці характерного аромату, захищає від ожиріння. Вчені з Університету Мічиґану детально дослідили роботу циннамальдегіду, щоб збагнути, чи допоможе він людям. Адже сполука впливає на жирові клітини (адипоцити), змушуючи їх витрачати накопичену енергію через термогенез (процес із вивільненням тепла). Цей процес запускається в нормі, коли потрібно зігріти тіло або вижити в умовах голоду. Під час дослідження науковці використовували жирові клітини людей, оброблені циннамальдегідом. Вони виявили експресію кількох генів і ензимів, що посилюють обмін жирів. Також була відзначена зміна рівня важливих білків Ucp1 і Fgf21, які беруть участь у регулюванні метаболізму та залучених до термогенезу. Все це свідчить, що кориця реально здатна розігнати метаболізм.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply