Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Чому люди старіють із різною швидкістю

Автор:

|

Жовтень 17, 2018

|

Рубрика:

Чому люди старіють із різною швидкістю

Старіння — визначений біологічний процес, і на нього неможливо істотно вплинути за рахунок способу життя. З такою непопулярною думкою виступили вчені Каліфорнійського університету. Всупереч численним твердженням про молодий ефект корисних звичок фахівці зазначають, що зовнішній вигляд людини не завжди залежить від їхніх корисних або шкідливих звичок. У цьому легко переконатися, вважають дослідники. Багато людей виглядають значно молодшими, або, навпаки, набагато старшими за свій біологічний вік.
Науковці вважають, що смерть прискорює або віддаляє так званий ген старості. За їхніми словами, декотрі люди передусім у силу генетичних причин приречені піти з життя раніше за своїх однолітків. Цей принцип буде зберігатися навіть із урахуванням типових факторів ризику, наприклад, індексу маси тіла, наявності хронічних хвороб, шкідливих звичок тощо.
«5 % жителів планети генетично запрограмовані на раннє старіння та передчасну смерть, навіть якщо будуть дотримуватися всіх можливих правил здорового способу життя», — розповіли експерти Каліфорнійського університету.
Згідно з висунутою ними гіпотезою, у кожної людини є внутрішні біологічні годинники, які можуть «відставати» або «квапитися». Тому люди, чиї біологічні годинники працюють значно швидше, ризикують ніколи не поповнити ряди довгожителів, незважаючи на хороше самопочуття та гарний вигляд.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply