Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Чому хворіють львівські медики?

Автор:

|

Червень 25, 2020

|

Рубрика:

Чому хворіють львівські медики?
Подарунок від Support Hospitals

Львівщина стала своєрідною антирекордсменкою щодо хворих на коронавірус. «Джерелом зростання стало місто Львів. Через збільшення кількості інцидентів Львівська область навіть обігнала Чернівецьку, дотеперішнього лідера. Ще й утворилася черга на тестування. Щоб не допустити реального спалаху, необхідно діяти швидко та консолідовано», — зазначив Денис Шмигаль, прем’єр України, під час наради у Львівській обласній державній адміністрації (ЛОДА).
Він доручив розглянути можливість запустити пулінг-тестування, що дозволить одночасно тестувати п’ять зразків відібраного матеріалу. Схему планують запровадити на базі лабораторій, задіяних до процесу тестувань. Крім цього, потрібні й навчання для вірусологів, аби підсилити штат фахівців, котрі працюють у Лабораторному центрі й інших лабораторіях Львівської області.
«Ми очікували спалаху на Львівщині на початку епідемії через її географічне розташування й інші особливості. Але тоді реґіон спрацював ідеально. До цього показника долучились як фахово підготовлена медична система, так і свідомість самих жителів області, котрі ретельно дотримувались карантину. Львівщина ще не пройшла піку захворюваності, тому мусимо в короткі терміни задіяти всі можливі важелі впливу на ситуацію», — акцентувала Ірина Микичак, заступниця міністра охорони здоров’я України, котра також приїздила до Львова.
Тим часом на Львівщині на Covid-19, захворіли 405 медиків, одужали 145 медиків. Серед них: 149 лікарів, середній медичний персонал — 170, молодший медичний персонал — 67, інший персонал — 19. Зі слів Ореста Чемериса, директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА, найбільше хворих медиків у лікарні швидкої медичної допомоги Львова. Там їх більше сотні. «Всі необхідні заходи провели. Є медичні працівники, котрих скерували на ізоляцію. Також усі працівники, котрі потребують лікування (амбулаторного чи стаціонарного) його проходять», — зазначив він.
Аби запобігти поширенню коронавірусу, на Львівщині триває активне тестування медичних працівників. Зокрема, методом імуноферментного аналізу обстежили 1 659 із них. Резистентність (антитіла G або М) виявили у 202.
Від початку карантину у Львові діє об’єднання доброчинців, серед яких благодійний фонд (БФ) «Крила надії». Наразі їм вдалося доукомплектувати дитячу реанімацію ОХМАТДИТ, замовити обладнання та передати захисні костюми обсерваційному відділенню Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. «Наразі заклади для хворих на коронавірус забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) приблизно на місяць. Також маємо певний запас у себе. Якщо з’явиться прохання медиків про термінову допомогу, ми готові швидко відреагувати, — розповідає Наталія Ліпська, керівниця БФ. — У нас дуже тісна комунікація з лікарями. Ми полічили скільки ЗІЗ потрібно тому чи тому закладові на добу. Нас інформують, яка ситуація у медичних закладах: скільки нових пацієнтів поступило, скількох виписали тощо. Якщо десь закінчуються запаси, ми знаємо про це і оперативно підвозимо лікарям усе потрібне».
«Крила надії» надають медикам сертифіковані захисні костюми турецького виробництва. Респіратори передають різнотипні: з клапаном та фільтрами (для лікарів-інфекціоністів) і без клапану (для медперсоналу). Зі слів добродійки, гостра проблема захворюваності медиків здебільшого стосується не лікарень із хворими на Covid-19, а звичайних медзакладів, приміром, «швидкої допомоги». Вони продовжують приймати пацієнтів, не знаючи, інфіковані вони чи ні. Часу зробити тест і впевнитись, що все гаразд, також немає, бо трапляються екстрені ситуації на кшталт інсульту чи інфаркту. Ну і, звісно, «улюблена» історія — пацієнти самі не зізнаються, що підозрюють хворобу. Тобто почасти причина такої захворюваності серед медиків полягає у неправильній системі їхнього контакту з пацієнтами, адже наразі на державному рівні не було установки вважати потенційним хворим на Covid-19 кожного пацієнта.
«Люди стали менш активні, бо ми і не просимо більше (практично закупили все необхідне), а ще вони трохи виснажилися фінансово та морально. На початку карантину ЗІЗ практично не було, бракувало й апаратури. Потрібно було шукати де і що можна придбати. Люди допомагали, за що їм дякую. Зараз ситуація з забезпеченням контрольована, не контрольована тільки кількість хворих, через що не завжди можуть впоратися лабораторії і це також великий мінус. Ситуація складна, але хочеться вірити, що все буде добре. Наразі контролюємо ситуацію з медиками, та продовжуємо займатися своєю основною діяльністю — допомагаємо онкохворим та дітям з іншими орфанними захворюванням», — додала п. Ліпська.
Ірина Плахтій, співзасновниця та голова правління БФ «Із янголом на плечі», розповіла, що нещодавно придбали нові тест-системи для медиків, які вже згодом передадуть Червоноградській центральній міській лікарні, Золочівській центральній районній лікарні, Новояворівській районній лікарні імені Ю. Липи, Стрийській центральній міській лікарні та Львівському обласному центру служби крові.
«Це важливо, адже ці тест-системи дають на 80 % достовірний результат вже за чотири години. Розвезти їх допомагає обласна влада. Лікарі зараз часто хворіють. Є підтверджені випадки у багатьох лікарнях. Декого це лякає, і люди вирішують звільнитися, але залишитися при своєму здоров’ї», — зазначає вона.
Велике навантаження лягає і на лабораторних працівників, адже через збільшення кількості інцидентів утворилась черга на тестування. «Що зараз просять медики? Якісні одноразові костюми та респіратори. Лікарі кажуть, що ті маски-респіратори, які у них є, надто тонкі. Звісно, медики так само переживають за своє здоров’я, тому в одноразових витратних матеріалах завжди є потреба, — каже п. Плахтій і продовжує. — Чому ж хворіють медики? Гадаю, тому, що на них лягає велике навантаження. Медики часто не витримують такої напруги. Дуже складно у літню пору цілий день бути у «повному бойовому обладунку» — захисному костюмі, окулярах, респіраторі, захисному щитку. Лікарі виснажуються. Тому прошу всіх ставитись з розумінням і не забувати, що лікарі працюють задля нас, жертвують своїм здоров’ям, а дехто навіть життям».

Наталка Попадинець, «Львівська пошта»

До слова
У рамках міжнародного гуманітарного проєкту Support Hospitals in Ukraine п’ять лікарень в Україні отримали понад 200 індивідуальних захисних костюмів для медиків, котрі борються з Covid-19. Про це повідомив Віталій Дубіль, засновник і керівник проєкту. «В рамках програми Support Hospitals in Ukraine Covid-19 Crisis Response Program, 225 індивідуальних захисних костюмів доправили до п’ятьох лікарень України: Київську міську клінічну лікарню № 5, Львівський обласний госпіталь інвалідів війн і репресованих ім. Ю. Липи, Чернівецьку обласну клінічну лікарню, Чернігівську міську лікарню № 2, Міжнародний БФ «Сприяння розвитку Медицини» (Київ)», — перелічив він. Діяч зазначив, що цю ініціативу Support Hospitals in Ukraine реалізував у співпраці з БФ «Пацієнти України» та громадською організацією Razom for Ukraine. Віталій Дубіль подякував усім друзям і небайдужим, хто підтримали ініціативу. «Ваші внески допомогли доправити в Україну критично необхідне захисне приладдя, яке буде використовуватися українськими лікарями, що працюють із інфікованими пацієнтами», — зазначив він і повідомив, що готують черговий контейнер із гуманітарною допомогою зі США. «Паралельно ми почали підготовку до нашого сьомого контейнеру з гуманітарним медичним вантажем із США в лікарні України. Орієнтовно вантаж буде доставлений на початку осені в лікарні Одеси», — повідомив активіст.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply