Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Британські лікарі розробили новий метод лікування шизофренії

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Британські лікарі розробили новий метод лікування шизофренії

Лікарі з Великої Британії встановили, що у лікуванні шизофренії може бути успішною терапія, яка знайомить хворих із комп’ютерним аватаром, що представляє їхні «внутрішні голоси». У дослідженні беруть участь 150 пацієнтів, котрі приблизно 20 років страждали на шизофренію та понад рік переживали постійні слухові галюцинації. 75 із них отримували аватарну терапію, а 75 відвідували звичайні консультації. Усі вони продовжували вживати свої звичайні антипсихотичні препарати впродовж усього періоду лікування.
Аватарну терапію надавали в 50-хвилинних сеансах, що приймалися раз на тиждень упродовж шести тижнів. Перш ніж почати лікування, пацієнти працювали з терапевтом, аби створити комп’ютеризовану симуляцію або аватар голосу, який вони найбільше хотіли приглушити, у т. ч. те, що казав голос, як це звучало та який він може мати вигляд.
Науковці, котрі проводили дослідження та порівнювали аватарну терапію з консультуванням, виявили, що через 12 тижнів аватари стали ефективнішими для зменшення слухових галюцинацій. У випадку, якщо подальші випробування виявляться успішними, так звана аватарна терапія може кардинально змінити підхід до лікування мільйонів людей у всьому світі, котрі страждають від шизофренії.

Олег Костюк, Zаxіd.net

До слова
В Україні бракує психологів, психотерапевтів і соціальних працівників. За оцінками благодійної організації «Міжнародний медичний корпус», майже 75 % українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров’я. Як зазначають міжнародні експерти, в Україні рівень підготовки фахівців у державних навчальних закладах також недостатньо високий. Верховна Рада ухвалила зміни до закону про надання психіатричної допомоги. Тепер у пацієнтів буде більше свободи вибору — лікуватися в стаціонарі чи амбулаторно. Крім цього, нові норми допоможуть посилити контроль над родичами, котрі готові передати хворого в лікарню замість того, щоб доглядати самостійно. Тепер людей, котрі страждають від психічних захворювань, ушпиталюватимуть лише за письмовою згодою! Якщо пацієнт недієздатний і за станом здоров’я не може підписувати документи, його можуть шпиталізувати за рішенням органу опіки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply