Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Авіваподорож із малюком: пригода чи випробування?

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Авіваподорож із малюком: пригода чи випробування?

Дитина в літаку

Переліт літаком із маленькою дитиною може стати й цікавою пригодою, і серйозним випробуванням. При плануванні мандрівки з малюком у батьків неминуче виникає безліч запитань: чи безпечно летіти для малюка? Як позначиться на ньому зміна часових поясів? Які препарати повинні бути в дорожній аптечці? І цей перелік можна продовжувати. Відтак, про тонкощі авіаподорожі з малям розповість педіатр Світлана Самсоненко.
— Світлано Георгіївно, насамперед скажіть, для дітей якого віку авіапереліт є прийнятним?
— Перельоти з дітьми віком до півроку — не рекомендуються. Проте, якщо така необхідність виникла, перед польотом обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем щодо наявності протипоказань до авіаперельоту для дитини. Загалом, особливої шкоди разовий політ не завдасть, однак це можна впевнено стверджувати лише тоді, якщо ваша дитина — повністю здорова.
— Із якими проблемами можуть зіштовхннутися батьки під час польоту?
— Діти з неврологічними проблемами можуть важко переносити переліт через різкий перепад тиску. У дітей, схильних до судом, або в дітей із підвищеним внутрішньочерепним тиском може початися загострення. Не рекомендовано летіти дітям із синуситами й із гострими отитами. Ба більше, якщо дитина одужала від цієї недуги зовсім нещодавно (менш ніж за два тижні до польоту), краще відвідати отоларинголога й зайвий раз уточнити в нього можливість авіаподорожі.
— Якщо йдеться про авівапереліт, то, мабуть, ще однією серйозною проблемою є зміна часових поясів…
— Так, це — серйозна проблема, адже як наслідок — зміна в режимі дня дитини. Однак малюк може і не побажати міняти режим, тому буває, що батьки вже живуть за місцевим часом, а малюк — за звичним. Тобто, зі зсувом на кілька годин він спокійно спить собі вдень і є активним уночі. Вам доведеться перебудуватися, урахувати режимні моменти, до яких звикла дитина. Різко змінювати час годування й сну не можна, ви повинні плавно зсувати розпорядок малюка. Особливо, якщо прилетіли на тривалий час. Коли ж відпочинок триватиме лише кілька днів, то немає сенсу турбувати маля.
— І чи не головне запитання — їжа й питво, адже діти дуже чутливі до зміни суміші…
— Діти є дуже чутливі не лише до зміни суміші, а й води, на якій готують дитяче харчування. Тому хоча б попервах необхідно давати звичні суміші, узявши їх із собою. Неперевірену воду не варто пити ні дорослим, ні дітям, аби не провести відпустку на лікарняному ліжку. Якщо перебуваєте у спекотній країні — близькосхідній чи азіатській — будьте вкрай обережними з водою. Пийте тільки бутильовану, офіційно вироблену, продану вам у закритій пляшці.
— І ще одне важливе запитання: дитяча аптечка. За якими критеріями її збирати, що конче має бути в ній?
— Найкраще, якщо рекомендації щодо вмісту дитячої аптечки вам дасть дільничний педіатр, згідно з медичною карткою вашого малюка. Загальні рекомендації щодо збору аптечки — традиційні: жарознижувальні, антигістамінні препарати, краплі в ніс, препарати в разі розладу шлунку, репеленти, сонцезахисний крем і крем від опіків, перекис водню, пластирі. Це – програма-мінімум. В деяких країнах низку ліків можна купити лише за рецептом, тому будьте готові самостійно впоратися з усім, як робите це вдома, без допомоги лікаря.
Якщо ви їдете з дитиною за кордон, уважно читайте договір медичного страхування, перш ніж заплатити за нього. Запорукою вдалої подорожі без неприємних сюрпризів є продуманість і ретельне планування. Перед поїздкою проконсультуйтеся з лікарем, запасіться звичною для дитини їжею, плавно переводьте малюка на новий режим й отримуйте задоволення від мандрівки.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply