Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Єдина помісна церква — не політичний проект

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Єдина помісна Церква не може бути політичним проектом, реалізованим з ініціативи того чи іншого політика. Про це сказав Блаженнійший Святослав, глава УГКЦ. За його словами, єднання має виходити з внутрішнього наміру Церков. «Для нас, наприклад, важливо, щоби ми разом із представниками інших конфесій мог­ли за одним престолом служити Літургію. Ось це є проявом високого єднання», — пояснив владика Святослав.

Журналісти також зачепили питання частих візитів в Україну Московського патріарха Кирила. «Він має повне право відвідувати своїх вірян в Україні», — сказав предстоятель УГКЦ і при цьому розповів, що його зустріч із Московським патріархом наразі не планувалася. «Але я особисто зустрічався з предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Блаженнійшим Володимиром (Сабоданом) і його помічниками. Для нас ця зустріч була надзвичайно важливою з точки зору пошуку взаєморозуміння», — зазначив Блаженнійший Святослав.

Нагадаємо, що можливість зустрічей із главою УГКЦ також обговорював митрополит Іларіон, архієрей Російської православної церкви. «Я сподіваюся зустрітися з ним у недалекому майбутньому», — сказав він. Ієрарх також висловив сподівання, що з обранням нового предстоятеля УГКЦ відбуватимуться позитивні зміни в стосунках двох Церков.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply