Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Чи може людина дожити до 130 років?

Автор:

|

Листопад 09, 2021

|

Рубрика:

Чи може людина дожити до 130 років?

Люди, ймовірно, можуть доживати щонайменше до 130 років, а може, й набагато довше. Хоча, згідно з новими дослідженнями, шанси досягти такої «над старості» залишаються мізерними. Зовнішня межа тривалості життя людини завжди гаряче обговорювалася, а деякі дослідження доводять, що ми можемо жити до 150 років, або дехто стверджував, що максимального теоретичного віку для людини не існує.
Нове дослідження, опубліковане в часописі Royal Socіety Open Scіence, поглиблює дискусію, аналізуючи нові дані про літніх людей (у віці 110 років і старших) і наполовину високих (у віці 105 років і старших». «Після 110 років проживання ще одного року можна порівняти з підкиданням монети, — вважає Ентоні Девісон, професор статистики Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні (Швейцарія), який керував дослідженням. — Якщо це станеться, то ви доживете до наступного дня народження, а якщо ні, то помрете якоїсь миті впродовж наступного року».
«Виходячи з наявних даних, здається ймовірним, що люди можуть дожити щонайменше до 130 років, але екстраполяція результатів означала б, що немає межі тривалості життя людини», — йдеться в дослідженні. Висновки збігаються з аналогічним статистичним аналізом, проведеним на наборах даних дуже літніх людей.
Проте той факт, що люди теоретично можуть досягти 130 або й більше років, не означає, що ми, ймовірно, побачимо це найближчим часом. «Навіть у віці 110 років ваші шанси дійти до 130 будуть приблизно один на мільйон. Не неможливо, але дуже малоймовірно», — повідомляє проф. Девісон.
Він вважає, що ми зможемо побачити, як люди досягнуть 130-річного віку протягом століть, у міру того, як усе більше людей доживатимуть до позастолітнього статусу, збільшуючи шанси на те, що один із них стане таким одним на мільйон. «Але за відсутності серйозних медичних і соціальних досягнень дуже малоймовірно, що коли-небудь буде спостерігатися вік набагато старший від цього», — додав учений.
Зараз найстарішою зареєстрованою людиною є француженка Жанна Кальман, яка померла 1997-го в підтвердженому віці 122 років. Іншим претендентам на престол довгожителя доведеться пройти довгий шлях. Найстаріша і досі жива людина у світі — Кане Танака з Японії. Йому тепер 118 літ.
Як повідомляв «Міст», українці — нація довгожителів.

Василь Маркович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply