Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Запустили виробництво автомобілів для ЗСУ

Автор:

|

Серпень 10, 2022

|

Рубрика:

Запустили виробництво автомобілів для ЗСУ

Віталій Бризгалов, керівник криворізького стартапу Coolon Motors, який до початку гарячої фази російсько-української війни планував запустити виробництво електричних вантажівок, після повномасштабного вторгнення Росії вирішив робити багі для Збройних Сил України (ЗСУ). Він розказав, що за три неповних місяці його команда вже відправила на фронт майже два десятки авто.
Ідея виникла у квітні ц. р., а уже в травні першу машину віддали на потреби місцевої територіальної оборони. «Звернулися хлопці, що на фронт усі шукають американські багі, які можуть рухатися бездоріжжям, полем. Але ті дуже дорогі, питали: чи можливо робити такі в Україні. Хлопці привезли автівку, показали, як влаштована. Два тижні ми її вивчали, зробили креслення, щоб змогли випускати українські виробники, й поки вивчали, склали одну тестову автівку», — розказав п. Бризгалов.
Жоден із виробників не взявся за виробництво або воно виходило надто дорогим, тому він зібрав команду й почав збирати автівки для армії самотужки. Собівартість машини — близько 80 тис. грн, це в чотири-п’ять разів дешевше, ніж європейські й американські аналоги. Зараз у команді працюють 12 людей, які збирають уже 19-ту автівку. Черга запитів розтягнулася ще на 23 автівки.
Як повідомляв «Міст», міністр Рєзников передав власний багі на потреби ЗСУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply