Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

«Запорожець» їздить на шишках та амброзії

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

«Запорожець» їздить на шишках та амброзії

Олександр Шишов із селища Новопсков Луганської області обладнав «запорожець» газовим генератором. Він виробляє газ із твердого палива і подає до двигуна внутрішнього згоряння. «Якось їхав і дрова закінчилися. Поряд дерев не було. То нарвав амброзії, заправив бак, розпалив і поїхав», — розповідає 24-річний винахідник, котрий обладнав ЗАЗ-989М деревним газогенератором.
«Із батьком знайшли в Інтернеті креслення установки, — продовжує Олександр. — Виготовили її. Використали труби, старі вогнегасники, контейнер із-під пропану і старий бойлер». «Перші результати нас не задовольнили, — говорить Євген, 48-річний батько Олександра. — Тиждень удосконалювали, багато тестували».
«Найбільший резервуар — джерело газогенерації, ліворуч — фільтр грубого очищення. Тут осідає сажа й конденсат. Праворуч — фільтр тонкого очищення. Газ охолоджується і подається до двигуна внутрішнього згоряння», — показує установку чоловік.
Установку він заправляє дровами. «Витрати — три-чотири відра на 100 км, залежно від швидкості, — каже Олександр. — На асфальті розганяли автомобіль до 70 км на годину, але це — не межа. Проїхали 4,5 тис. км».
«Найкраще паливо — деревне вугілля, — додає п. Шишов. — На ньому «запорожець» їде, як і на бензині. Торфове не годиться, з нього не виробиш необхідного газу. Гарно їде на дубових дровах, надовго вистачає. Можна заправляти пластиковими пляшками, сосновими шишками, вербою, акацією, сухими бур’янами. Правда, на них фільтри забиваються швидше. Якщо заглушив двигун — упродовж 15 хвилин ще можна завести знову. Якщо довше, то доведеться розпалювати заново».
Олександр і Євген Шишови — фермери. Такими установками вони планують обладнати всю свою сільськогосподарську техніку.

Богдан Піхачек, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply