Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Унікальні та маловідомі українські позашляховики

Автор:

|

Січень 07, 2023

|

Рубрика:

Унікальні та маловідомі українські позашляховики
ЗАЗ-971Д

Стали доступними рідкісні активні світлини унікальних автомобілів родини ЗАЗ-970. Їх розробили 60 років тому на Запорізькому автозаводі. Розробка моделі стартувала 1961 року під орудою Льва Мурашова, який був автором першого прототипу «запорожця». Керівництво автозаводу активно підтримувало ідею невеликої моделі підвищеної прохідності.
Першим світ побачила невелика вантажівка ЗАЗ-970, яка отримала прізвисько «Точило». Автомобіль міг узяти 350 кг вантажу та мав заднє розташування двигуна, як і «запорожець». Власне, сам 27-сильний двигун і торсійну підвіску також запозичили в ЗАЗ-965. Максимальна швидкість становила 70 км/год., а середнє споживання пального — всього 7,5 л на 100 км.
Згодом у Запоріжжі виготовили фургон ЗАЗ-970Г, семимісний мікроавтобус 970В і пікап 970Г. 1962-го розробили повнопривідні прототипи ЗАЗ-971 у двох варіантах довжини. Випробовували автомобілі на острові Хортиця та в Криму, а для порівняння придбали імпортний аналог Renault Estafette. Українська розробка виявилася кращою і продемонструвала чудові позашляхові переваги. Автомобілі також тестували пробігом Запоріжжя-Джанкой.
Згодом фургони ЗАЗ навіть обслуговували підприємства громадського харчування та продовольчі бази у Києві та Москві. Щороку планували виробляти по 30 тис. ЗАЗ-970 і 20 тис. повнопривідних ЗАЗ-971. Цікаво, що автомобіль міг бути навіть трохи дешевшим за «горбатого».
Проте випускати новинку не було де — потужності автозаводу були зайняті виробництвом «запорожців». Але головною причиною відмови від ЗАЗ-970 став інший український автомобіль — ЛуАЗ-969. Він також використав агрегати «запорожця» і влада віддала перевагу саме йому, адже він більше надавався для потреб війська.
Як повідомляв «Міст», продають лонґ-кабріолет ЗАЗ-968.

About Author

Meest-Online