Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Українці представили панцерний електромобіль

Автор:

|

Березень 06, 2021

|

Рубрика:

Українці представили панцерний електромобіль
«Шторм» до бою готовий

Панцерний гібридний автомобіль «Шторм» із електродвигуном здатен розганятися до 140 км/год. по піску і плавати. Про це розповів Олександр Кузнєцов, керівник команди розробників. Його показали на міжнародній оборонній виставці IDEX-2021 в Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Військову техніку та озброєння там демонстрували виробники з 59 країн, у т. ч. Україна.
«Це перший в світі гібридний багатофункціональний броньований автомобіль «Шторм», що працює на електродвигуні і здатен плавати. Витримує хвилю до 1,5 м, здатен працювати без зупинок від 18 до 36 годин. Підзарядку електричного акумулятора в дорозі забезпечує дизельний генератор. Цей автомобіль можна використовувати для перекидання десанту, підтримки берегової охорони, достачання вантажів, забезпечення медичної допомоги в умовах пустелі. Де інша техніка відмовляє, наш автомобіль спроможний виконувати завдання», — поділився п. Кузнєцов.
За його словами, прототип автомобіля почали розробляти в Києві два роки тому. Над ним працювала команда зі шести осіб — автомеханіків, водіїв, слюсарів. Прототип був на гусеничному ходу з дизельним двигуном, але вже міг триматися на воді і пройшов успішні випробування на Дніпрі. Однак створити повноцінний зразок не було технічної й економічної можливості. Потім команда переїхала в ОАЕ. У партнерстві з відомою оборонної компанією Streit Group українцям вдалося зібрати перший дослідний взірець за п’ять місяців.
«Броня на автомобілі — фінського виробництва. Амортизатори, що витримують навантаження в 65 т, ми замовили в Австралії. Електробатарею за нашими кресленнями виготовили в Китаї на тому ж заводі, де виробляють акумулятори для Tesla. Компанія в Шарджі виготовила для нас гумові гусениці, міцніші та зручніші в експлуатації, ніж інші аналоги. Якщо звичайна гусениця пошкоджується, її можна хіба викинути. Наші гусениці можна ремонтувати — достатньо замінити пошкоджену частину. Це її здешевлює майже на 70 % порівняно з іншими світовими зразками», — запевнив конструктор.
Він наголосив, що реалізації проєкту сприяли сприятливі економічні умови, які створені для бізнесу в ОАЕ. «Ми не змогли зробити це в Києві. Нашу ідею в Україні сприймали як дивину. Не було підтримки і фінансів. Економічні й адміністративні умови в Еміратах набагато кращі. Ми швидко знайшли партнерів, які нас забезпечили приміщенням і технічною підтримкою, при цьому абсолютно не втручалися в процес. Ми приїхали у вересні, за кілька днів зареєстрували компанію й узялися працювати. Тут не потрібно платити ніяких податків, навіть 5 % податку на додану вартість, адже наше виробництво розташоване на території вільної економічної зони. Коли автомобіль їхав на виставку, працівники митниці допомогли нам вирішити всі труднощі з оформленням документів. Нам узагалі тут дуже багато допомагали», — розповів п. Кузнєцов.
Він зазначив, що в планах у команди — доопрацювання дослідного зразка і запуск серійного виробництва. «Наш автомобіль уже викликав великий інтерес. Плануємо провести додаткові випробування і доопрацювати дослідний взірець. Хочемо встановити додаткове обладнання, щоб була можливість занурюватися під воду. Зараз представляємо бойову машину піхоти на гусеничному ходу, але в планах маємо й колісну версію. Також хочемо поставити на автомобіль озброєння — кулемет, протитанкову систему, український комплекс «Сармат» виробництва конструкторського бюро «Луч». Попит на такі машини величезний, тому наміряємося запускати серійне виробництво», — повідомив конструктор.
Як повідомляв «Міст», в Україні запатентували електровантажівку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply