Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Українці давно могли їздити на родстерах, кабріолетах і спортивних купе

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

Українці давно могли їздити на родстерах, кабріолетах і спортивних купе

Автомобіль «запорожець» асоціюється з чимось зовсім далеким від автопрому — і за зовнішністю, і за характеристиками. А вже «багатий внутрішній світ» його салону і зовсім став темою для кпинів. Однак, конструктори Запорізького автозаводу (ЗАЗ) ще в далеких 1960-х рр. пропонували воістину футуристичний дизайн автомобілів. Правда, з якихось причин проекти припадали пилом на полицях архівів.
Розробляли елегантні родстери, кабріолети і спортивні купе. Був навіть спорткар із дверима типу крило чайки. Але на конвеєр ставили якийсь непотріб. Українські дизайнери в 1960-х були не гірші американських, однак поки Ford, Buick і Cadillac щорічно дивували публіку новими шоу-карами, розробки радянських конструкторів далі малюнків і модель-макетів не йшли.
Історичні світлини концептів «запорожець» опублікував на своїй сторінці в Facebook Роман Акбаш, директор запорізького Музею зброї. А зібрав цю унікальну колекцію Леонід Левіт, дизайнер ЗАЗ. Більшість автомобілів виконані в американському стилі з величезними плавниками ззаду і прозорими кабінами «Акваріум». Причому для багатьох проектів кузов пропонували виготовляти з інноваційного на той час склопластику.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply