Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

У Мережі показали «перспективний» автомобіль Луцького автозаводу

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

У Мережі показали «перспективний» автомобіль Луцького автозаводу

Наприкінці 1980-х у Луцьку був створений експериментальний позашляховик «прото», який істотно випередив свій час і передбачив цілий напрямок сучасного автомобілебудування. Умови були поставлені жорсткі, і не лише за термінами. За суворо обумовлених габаритів салон майбутньої машини мусів мати максимальну місткість. На перше місце також ставилася паливна економічність. Не варто було забувати і про надійність, ремонтопридатність, прохідність, можливості трансформації салону та кузова.
«прото» вдався. Це відчувалося вже за нетривіальною зовнішністю. Автомобіль виглядав свіжо та цікаво. Форми кузова були достатньо прості, але водночас і нетипові. Такий результат досягався стилістичними нюансами. Ламана поясна лінія оживляла пласкі панелі кузова, додаючи силуету машини динамічності.
Вільному польоту фантазії дизайнерів «прото» сприяла конструкція кузова, що складається зі сталевого штампованого каркаса і навішених на нього пластмасових легкознімних панелей.
Однак ода промислового мистецтва була незавершеною. І виною тому — рульове колесо, до болю знайоме за «самарою». Сюди просилося щось інше, витонченіше, що, втім, і передбачалося зі самого початку. Але, як часто буває, банально забракло часу на опрацювання дрібниць. Тому кермо довелося взяти від ВАЗ-2108, а бардачок просто позначили контурами.
Під інтегральним капотом, який відкидався разом із крилами, ховався «таврійський» двигун МеМЗ-245. А ось трансмісія була повністю оригінальною. Коробка передач шестиступенева, синхронізована, причому дві перші передачі — понижуючі. Зважаючи на те, що в схемі відсутній міжосьовий диференціал, під’єднання переднього мосту було можливе лише в режимі їзди по бездоріжжю.
Цікавою особливістю були шарніри рівних кутових швидкостей, застосовані в приводі не лише передніх, а і задніх коліс. Доволі незвичайна для позашляховика виявилася і задня пружинна залежна підвіска, де головна передача закріплювалася на кузові через шумоізолюючі елементи. На таку схему пішли заради зменшення вантажної висоти. Крім рівної підлоги, вдалося виграти місце для бензобака об’ємом 42 л. Силовий агрегат, передня підвіска і головна передача становили єдиний вузол, змонтований на окремому підрамнику. Тобто всю механіку в зборі можна було викотити з-під автомобіля, не проводячи розбирання кузову. На жаль, до серійного виробництва так і не дійшло.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply