Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 19, 2022

У Львові вироблятимуть електричні вантажівки

Автор:

|

Грудень 08, 2021

|

Рубрика:

У Львові вироблятимуть електричні вантажівки
Вантажівка Coolon

Українська компанія CoolОn планує розмістити під Львовом виробництво електричних вантажівок. Тут планують створити 120 робочих місць. Перші вантажівки почнуть виробляти уже 2022 року, вартість однієї становитиме близько 16 тис. USD.
Як розповів Віталій Бризгалов, власник виробничої компанії CoolОn, над першою українською електричною вантажівкою більше двох років працювала команда інженерів та конструкторів зі Львова й інших міст України. Головна мета, яку ставили фахівці, щоб транспорт був максимально економним і вигідним для бізнесу. «Основне, що стимулює людей розглядати електричні автівки — це економія. Тому, розуміючи всі обмеження, які дає електричний транспорт — маленький запас ходу, висока вартість — ми розробили автівку, яка хоч трошки може нівелювати ці проблеми. Так ми і розробили автівку, вигідну бізнесу саме в містах. Ми розглядаємо її як суто міську вантажівку, яка не забруднює повітря в місцях найбільшої концентрації людей і одночасно дає велику економічну перевагу власнику», — поділився він.
За словами п. Бризгалова, компанія зараз розглядає дві готові ділянки з уже готовими виробничими приміщеннями, розташованими впритул до Львова — одна у с. Муроване, інша — біля заводу Fuijikura в Рясному. «Ми плануємо масштабуватися до виробництва і розглядаємо Львів як основу для майбутнього зростання проєкту. За 2022 рік плануємо отримати першу чергу виробництва, сертифікуватися і почати тестову експлуатацію до 300 одиниць і на 2023-й вийти у серійне виробництво. Якщо все буде добре, тоді будемо будувати свій великий завод з орієнтацією на Європу, на 20-30-50 тис. одиниць на рік», — анонсував він.
За словами підприємця, міська влада Львова готова в майбутньому запропонувати ділянку під будівництво заводу з виробництва електричних вантажівок в одній з промислових зон Львова — у Рясному чи на Сигнівці. Власний завод компанія CoolOn планує будувати в 2024-2025 рр.
На вантажівках CoolOn буде один або два електродвигуни потужністю до 120 кВт. Залежно від побажань клієнтів CoolOn можуть мати передньопривідну конфігурацію або систему повного приводу. Вантажівка зможе набирати швидкість до 90 км/год., а одного заряду батареї вистачатиме на 300 км. Загалом комплектація автомобілів на 80 % складатиметься з локальних компонентів. Електрична вантажівка буде розрахована на пересування у містах та приміських територіях і матиме місткість до 3 т.
За словами власника CoolОn, компанію з виробництва вантажівок зареєструють у Львові, однак основний офіс буде в Великій Британії. Зараз у компанії уже є потенційні замовники, готові придбати електровантажівки вже наступного року.
Компанію CoolОn заснували в Кривому Розі 2014-го розробники електроніки з метою розвитку технологій електричного приводу для автомобілів із нульовими викидами. З 2018 року діяльність компанії зосереджена на розробці електротранспорту.
Як повідомляв «Міст», українська компанія «Богдан моторс» запатентувала багатофункціональну електричну вантажівку.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online