Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

У Львові «поставили на колеса» дерев’яний ретро-трамвай

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

У Львові «поставили на колеса» дерев’яний ретро-трамвай
Микола Григорчук

Унікальний трамвай відреставрували у Львові. Дерев’яний вагон польського виробництва полагодили на місцевому підприємстві електротранспорту. За два місяці майстри повернули ретро-трамваю автентичного вигляду, а водії вивели його з депо.
Микола Григорчук, вагоноважатий, пояснює, що керувати ним значно простіше, ніж сучасними аналогами. Але про комфорт на час роботи можна забути. «Колись водій мав усю зміну стояти, вісім годин. А зараз такі зовсім інакші. Є пічки, водій іде комфортно, а тоді взимку валянки натягували», — розповідає він.
Трамвай виготовили 1909 року у Польщі. Під час Другої світової війни нацисти перевезли вагон до Львова. За радянських часів трамвай курсував за міським маршрутом до Високого Замку. Їздив аж до 1970-х рр. Потім його використовували лише для екскурсій. А нещодавно ретро-вагон капітально оновили. Відремонтували кузов, колісні пари та систему гальмування. На завершення пофарбували.
«Він був коричневий, став слонової кістки, це кольори вагону, які були колись. Відновили колеса і зробили бронзові втулки кочення коліс. Ми його зберігали. Завжди підтримуємо у робочому стані. Він безцінний, таких більше немає», — пояснює Андрій Калника, начальник вагоноремонтних майстерень львівського комунального підприємства (ЛКП) «Львівелектротранс».
Після реставрації трамвай використовуватимуть лише для особливих випадків. «Ми стараємося зараз наш трамвайний парк відновити й окрему увагу присвячуємо нашим ретро-вагонам, бо бачимо, що є запит і львів’ян, і гостей міста, котрі цікавляться ретро-технікою, електротранспортом. Також у місті працює кінокомісія, щороку знімають усе більше фільмів і знаємо, що цей вагон може потрапити ще не в один фільм», — розповідає Іван Бондар, речник ЛКП «Львівелектротранс». Насправді таких ретро-вагонів у світі два — ще один зберігають у польському Кракові.

Марта Шикула, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply