Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Toyota випускає водневий автомобіль

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Toyota випускає водневий автомобіль

Toyota Mirai

Перший серійний водневий автомобіль марки Toyota отримає назву Mirai. Керівництво компанії вирішило відмовитися від абревіатури FCV, яка раніше використовувалася на всіх водневих концептах, на користь цікавішої назви Mirai, що японською означає «майбутнє».

Один із проблемних моментів при будівництві водневих автомобілів — це баки для зберігання газу (вони розташовані під сидінням другого ряду крісел і відразу за задньою віссю). У Toyota ж запевняють, що створили балони, які витримають будь-яку аварію. Водень у стислому стані зберігається там під тиском аж 700 атмосфер. У Toyota стверджують, що однієї заправки воднем вистачить на 500 км.
Передбачається, що продаж Toyota Mirai почнеться у квітні 2015 року. Попервах автомобіль буде випускатися невеликою кількістю і доступний буде лише на території Японії (орієнтовна ціна — близько 68,5 тис. USD).
Головна рушійна сила водневої Toyota — паливний елемент, або електрохімічний генератор (в Toyota його називають FC Stack). Саме всередині нього йде реакція окислення водню, завдяки чому й виробляється енергія, яка потім передається невеликому акумулятору, а вже він віддає її електродвигуну. Відходом від цього виробництва є звичайна вода. Однак водневі автомобілі тільки на перший погляд можуть здатися абсолютно «чистими».
На жаль, добування водню для заправки машин — справа витратна, адже хімічна промисловість зараз здебільшого отримує його з метану або вугілля. А цей процес пристойно забруднює атмосферу. Але в майбутньому передбачається ивдобувати водень на атомних АЕС або за допомогою сонячних батарей методом електролізу води. А ще можна отримувати водень із відходів, використовуючи бактерії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply