Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Сонячні батареї зроблять підзарядку зайвою?

Автор:

|

Грудень 14, 2022

|

Рубрика:

Сонячні батареї зроблять підзарядку зайвою?
Aptera забезпечує себе сама

Щодо дизайну можна сперечатися, але «сонячний автомобіль» Aptera однозначно привертає увагу. І не лише через зовнішній вигляд. Електромобіль із сонячної Каліфорнії має неабияку витривалість і, маючи запас ходу до 1,6 тис. км на одному заряді батареї, залишає в тіні навіть найвитриваліший дизель. Це стало можливо завдяки невеликій вазі цього авто — менше за 1 тис. кг. Крім того, сонячні елементи на даху заряджають батарею під час руху і навіть у корках.
Маленький триколісний автомобіль розганяється від нуля до 100 км/год. за 3,5-5,5 с, залежно від потужності акумулятора, а його максимальна швидкість сягає 180 км/год. Ціни залежно від моделі — від дещо менше за 26 тис. USD до трохи більше за 50 тис. USD. У гарну погоду «сонячна» технологія щодня подає електроенергію в батарею, якої вистачає на відстань до 70 км.
Проте Aptera ще має довести свою придатність на практиці, коли наприкінці року автомобіль вперше віддадуть замовникам. Улітку ц. р. було зроблено більше 20 тис. попередніх замовлень.
Модель Sion від мюнхенської компанії Sono Motors орієнтована на сім’ю. За даними компанії, «сонячні» технології збільшують запас ходу батареї з близько 300 км у середньому на додаткових 110 км на тиждень за «типових погодних умов» для Німеччини і на додаткових 240 км на тиждень за умови тривалої сонячної погоди. Зовнішня оболонка Sion складається з 456 сонячних елементів із вищою продуктивністю, ніж у стандартних модулів. Компактний сімейний автомобіль розганяється від нуля до 100 км/год. менше, ніж за десять секунд.
Прогнозують, що п’ятидверний автомобіль коштуватиме близько 30 тис. EUR і його продаватимуть із другої половини 2023 року. А вироблятимуть авітівку в Фінляндії. Sono Motors повідомляє про більше ніж 20 тис. приватних замовлень на Sion.
Як і більшість стартапів, Sono Motors зазнає фінансових труднощів з часу свого заснування 2016-го. Вона залучила кілька сотень мільйонів євро завдяки краудфандингу, проєктам у секторах блокчейну та відеоігор, а також виходу восени 2021 року на нью-йоркську технологічну біржу Nasdag. Для нефахівця це звучить як великі гроші, але чи достатньо їх для особливо капіталомісткого стартапу, стане відомо лише згодом.
Стартап Lightyear із Нідерландів робить ставку на максимальну дальність руху за мінімального споживання. Цей принцип розробники спробували втілити в розкішній моделі Zero aka 0. Нуль, вірогідно, означає кількість зупинок на зарядних станціях.
Шляхетне купе завдовжки більш ніж 5 м вражає рекордними показниками в обтічності. Вага менше за 1,6 тис. кг значно нижча за показники схожих авто. Сонячні елементи займають близько 5 кв. м поверхні кузова. Lightyear 0 може проїхати на одному заряді акумулятора більше 600 км. Крім того, щодня генерується сонячної енергії для відстані до 50 км, тому загальний діапазон в 1 тис. км видається досяжним.
З міркувань економічності ходові якості цієї автівки нижчі за звичні стандарти преміум-класу. Потужність електродвигуна — лише близько 132 кВт/180 к. с. Zero розганяється з нуля до 100 км/год. за десять секунд, максимальна швидкість обмежена позначкою 160 км/год.
Лімітована серія Lightyear 0 з’явиться на ринку вже наприкінці цього року й орієнтована на абсолютних аматорів і клієнтів, закоханих у технології. Вони повинні бути, передусім, заможними, адже ціна на розкішний «сонячний» автомобіль — близько 300 тис. EUR. Щоправда, як запевняють у компанії, в розробці уже перебувають і значно дешевші моделі.
Автомобіль Squad Solar City Car також розроблений у Нідерландах. За цією автівкою стоять колишні працівники компанії Lightyear. Компактний міський автомобіль доступний у дво- та чотиримісному виконанні. Ціни починаються приблизно зі 7 тис. EUR. Цей мікроавтомобіль має всього 2 м завдовжки.
Його акумулятор живиться, в основному, від сонячної панелі на даху. Таким чином можна виробляти достатньо енергії для пробігу до 20 км на добу. За даними виробника, середній пробіг таких мікроавтомобілів становить 12 км на день. Для збільшення дальності руху до 100 км акумулятор можна зняти й зарядити від домашньої розетки, спеціальна інфраструктура для зарядки не потрібна.
Про захист пасажирів на випадок аварії також подбали: авто оснащене повноцінним каркасом безпеки. Двомісна машина розвиває максимальну швидкість 45 км/год., тоді як чотиримісна здатна розганятися до 70 км/год.
Автівка також практична: спереду і ззаду колеса виступають за кузов, слугуючи, так би мовити, бамперами, якими можна торкатися інших транспортних засобів і перешкод, не завдаючи їм шкоди. Ба більше, у спекотні літні дні можна просто зняти двері та залишити їх удома.
Для потенційних клієнтів доступні різні варіанти попереднього замовлення «мобільної торби для закупів». Серійне виробництво планують розпочати 2023 року.
Плагін-гібрид Toyota Prius та електромобіль Hyundai Ioniq 5 також мають сонячні батареї як додаткові опції. Сонячні модулі на дахах цих автівок не настільки ефективні, як у згаданих вище електромобілів, але вони, принаймні, дозволяють щодня проїжджати кілька кілометрів автономно та без шкідливих викидів із використанням екологічно чистої сонячної енергії.
Mercedes EQXX — суто дослідницький автомобіль, його збудували так, аби він був максимально ефективним. Комфорт і зручність не відіграють жодної ролі. Натомість за його допомогою тестуватимуть нові технології, які згодом застосовуватимуть у серійних моделях німецького виробника преміум-класу.
Ідеться, зокрема, про надзвичайно обтічну форму кузова, легку конструкцію й акумуляторну батарею, що має невелику вагу, але при цьому забезпечує високий вміст енергії і, відповідно, високі ходові характеристики. За словами представників Mercedes, для зарядки батареї на відстань 300 км потрібно лише 15 хвилин.
Із повною батареєю можна проїхати набагато далі: навесні журналісти в рамках рекламної компанії подолали на Mercedes EQXX більше 1 тис. км від Штутгарту до Лазурного узбережжя через швейцарські Альпи без зупинок на підзарядку. Експериментальний електромобіль є справжнім дивом, якщо говорити про дальність ходу. Зовнішньо автомобіль нагадує Lightyear Zero з Нідерландів. На даху Mercedes EQXX розташовані сонячні елементи, які мають ще збільшити дальність руху цієї автівки.
Українська служба Deutsche Welle

Як повідомляв «Міст», дахи електрокарів Tesla перетворять у сонячні батареї.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply