Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Що за диво дощові покришки?

Автор:

|

Липень 20, 2022

|

Рубрика:

Що за диво дощові покришки?
Дощові покришки (праворуч)

Рясні дощі зараз трапляються щораз частіше, тож багато водіїв згадали про відносно новий тип ґуми — дощові покришки. Рух під час дощу — саме під час дощу, а не просто мокрою дорогою, є одним з ключових режимів їзди авто з точки зору безпеки. Адже саме опади бувають винні у тому, що автомобіль перетворюється на подобу човна, яким дуже важко керувати.
Широкі та глибокі канавки для відводу води — основна ознака так званих дощових покришок. Решта характеристик — на рівні звичайних літніх моделей. Щоб пояснити, для чого потрібні дощові покришки, треба сказати кілька слів про аквапланерування — одне з найстрашніших явищ, з якими тільки може зустрітися водій сучасного автомобіля.
Коли машина швидко їде по щедро змоченій дощем дорозі, настає мить, коли покришки не встигають протискувати шар води, не сягають асфальту і колеса спливають на водяному клині, який вони «нагорнули» перед собою. Тоді машина фактично вже не їде, а пливе. У такому випадку немає сенсу ні крутити кермо, ні гальмувати. Залишається скинути газ та чекати, що станеться раніше — автомобіль вилетить з дороги у довільному напрямку чи встигне уповільнитись і схопитися протектором за дорогу.
Тому у провідних виробників покришок з’явилася ідея випускати моделі, які забезпечать надійну керованість авто та підвищену безпеку руху навіть у дощову погоду. Передусім конструктори звертають увагу на відведення води з місця контакту покришки з дорогою. Тому головна зовнішня відмінність дощових покришок — широкі повздовжні канавки для відведення води на протекторі. Їх може бути як одна, так і кілька — аж до чотирьох. Між собою вони бувають сполучені каналами, через які врешті-решт вода виводиться вбік.
Ще один варіант ефективного відведення води з-під покришки — протектор із широкими V-подібними канавками в центрі доріжки. Але на колесах з широким профілем (225 мм та більше) цей спосіб втрачає ефективність та їх навряд чи можна буде вважати дощовими, адже на високій швидкості вода не встигає подолати весь шлях від центру бігової доріжки до її країв. Тож малюнок протектора і склад ґумового компаунду підібрані таким чином, щоб забезпечити добре зчеплення з мокрим асфальтом.
Як повідомляв «Міст», дощ може стати новим джерелом енергії.

About Author

Meest-Online