Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Рідкісний ЛуАЗ знайшли у нетрях Москви

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Рідкісний ЛуАЗ знайшли у нетрях Москви

При знесенні нетрів у російській столиці випадково виявили леґендарний український позашляховик ЛуАЗ. Все б нічого, та тільки знайдений екземпляр виявився дуже рідкісним. Автомобіль виявили в центрі Москви, коли зносили гаражі і різні надбудови. Машину викотили з-під куп сміття і залишили біля голубника. На перший погляд може здатися, що це найзвичайнісінький ЛуАЗ-968М, який, до того ж, ще й перебуває в поганому стані. Однак, самі того не підозрюючи, будівельники знайшли експортний ЛуАЗ-969М-01 1988 року, доопрацьований італійською фірмою Martorelli.
Історія цієї модифікації ЛуАЗу розпочалася 1986-го, коли автомобіль почали постачати на замовлення Martorelli. В Італії ЛуАЗ проходив ряд доробок, які доводили його до європейських стандартів і підвищували рівень комфорту і привабливості авто.
Зокрема, у позашляховика змінена базова комплектація, крім цього, пропонували додаткові опції — двигун Ford, новий пластиковий дах або тент, інше кермо, дзеркала заднього вигляду, дверні замки, колеса, а також подовжені щітки. Також на передньому бампері з’явилися гумові ікла, на крилах коліс — пластикові накладки.
Не обійшлося і без конструкторських змін. Італійський ЛуАЗ отримав поліпшену ергономіку, зручніші сидіння, травмобезпечну панель вітрової рами, посилену підвіску, яка підвищувала вантажопідйомність на пів центнера, а також повторювачі показників поворотів.
У перший рік виробництва Martorelli випустила 147 українських позашляховиків, але, крім Європи, її продавали також і в СРСР. Там ЛуАЗ-969М-01 коштував на 300 рублів дорожче за звичайну «емку» (5400 рублів).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply