Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

РФ забрала у держвласність активи Renault

Автор:

|

Червень 11, 2022

|

Рубрика:

РФ забрала у держвласність активи Renault
«Леґенда» повертається?

Російські активи групи Renault, у т. ч. частку французького концерну в концерні АвтоВАЗ і московський автозавод «Рено Росія», переходять у державну власність. травня. «Підписані угоди передбачають передачу акцій «Renault Росія» місту Москва й акцій АвтоВАЗу — Міністерству промисловості і торгівлі Російської Федерації (РФ). При цьому АвтоВАЗ продовжить випускати всю лінійку автомобілів Lada на заводах. Також виробник здійснюватиме сервісне обслуговування автомобілів Renault на російському ринку.
У міністерстві зазначили, що умовою угоди є опціон на зворотний викуп Renault своєї частки в АвтоВАЗ упродовж наступних шести років. «Передача частки групи Renault державі дозволить забезпечити збереження керованості АвтоВАЗу та можливість продовження роботи підприємства в умовах санкційних обмежень. Так ми збережемо ключові компетенції, виробничий цикл та робочі місця», — заявив Денис Мантуров, міністр промисловості і торгівлі РФ.
Своєю чергою Сергій Собянін, мер Москви і можливий наступник Путіна, повідомив, що завод Renault випускатиме легкові автомобілі під історичним брендом «Москвич». «Іноземний власник вирішив закрити московський завод Renault. Це його право, але ми не можемо допустити, щоб багатотисячний трудовий колектив залишився без роботи. Тому я вирішив забрати завод на баланс міста та відновити виробництво», — заявив він і додав, що влада намагатиметься зберегти більшу частину колективу, який безпосередньо працює на заводі, й у його суміжників. «На першому етапі організуємо виробництво класичних автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння, а в перспективі — й електромобілів. Крім того, спільно з КамАЗом і Мінпромторгом працюємо над локалізацією виробництва в Росії максимальної кількості авто компонентів», — пообіцяв міський голова російської столиці.
Однак з’ясувалося, що під брендом «Москвич» випускатимуть автомобілі китайського автоконцерну JAC.
Зараз зі своїм чинним партнером веде перемовини КамАЗ. Китайці вже допомогли вивести на ринок малотоннажну вантажівку «Компас», яка, по суті, є адаптованою під російські реалії китайської вантажівки JAC. Почати виробництво на заводі в Москві планують не пізніше IV кварталу ц. р. На початковій стадії, швидше за все, це буде викруткове складання з китайських машинокомплектів із подальшим поглибленням локалізації у міру зростання обсягів виробництва.
Як повідомляв «Міст», Renault хоч і спершу пручався, та все ж покинув російський автомобільний ринок.

Катя Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online