Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Перший в Україні електроавтобус

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Перший в Україні електроавтобус

Електроавтобус

У Луцьку вперше в Україні випустили на маршрут повністю електричний автобус. Над реалізацією проекту організатори працювали близько року. Юрій Девіцький, директор компанії-перевізника «Санрайз», зазначив, що найдовше чекали на акумуляторні батареї для автобуса. Для живлення електродвигуна автобуса використовуються ферум-літієві батареї, ресурс яких становить близько десяти років. На повному заряді автобус може проїхати у міському циклі до 250 км. Для повного відновлення заряду батареї знадобиться вісім годин, якщо заряджати їх від мережі 220 вольт, або ж п’ять годин — якщо від мережі в 360 вольт.
Водій автобуса каже, що кермувати електромаршруткою легше, ніж звичайним автобусом, адже замість ручної коробки передач, тут встановили варіатор (щось на кшталт автоматичної коробки). В автобусі лише дві педалі: газ і гальма, що суттєво спрощує керування ним. Крім того, електроавтобус — у рази тихіший, ніж автобус із двигуном внутрішнього згорання. У салоні діє система автоматичного оповіщення про зупинки громадського транспорту, а також екран, на якому транслюватимуть новини, погоду тощо. У маршрутці є бездротова мережа 3G Wi-Fi.
Зупинятися на одному автобусі в Луцьку не планують і зазначають, що наступною на черзі модернізації визначили дещо новішу та більшу модель автобуса «Богдан». Юрій Девіцькій зауважує, що розробка не має нічого спільного з корпорацією «Богдан», крім марки автобуса, який взяли за основу. Далеко не новий «Богдан» дещо відреставрували та модернізували, перетворивши на електроавтобус.
Конкретної вартості проекту розробники не називають. Лише зазначають, що вартість перетворення звичайної маршрутки в електроавтобус — вдвічі менша, ніж вартість одного нового тролейбуса. Разом із тим, це обходиться суттєво дорожче за покупку нового дизельного «Богдана».

Ірина Рєвунова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply