Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Перший у світі автобус-позашляховик

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

Перший у світі автобус-позашляховик
Torsus Praetorian

Автобус-позашляховик долає круті пагорби та глибокі яри, упевнено почувається на бездоріжжі, не іржавіє, витримує навантаження в понад 13 т і здатен узяти на облавок 35 пасажирів.
Юлія Хомич — юрист-міжнародник із досвідом, її чоловік Вахтанг Джукашвілі до цього займався продажами та конверсією автомобілів. Вони вже понад десять років ведуть свій спільний сімейний бізнес: постачають спеціальну техніку на замовлення як приватних компаній, так і міжнародних організацій та урядів. За їхніми плечима — контракти на десятки мільйонів доларів і більше сотні успішних проєктів. Та найамбітніший із усіх, мабуть, є Torsus Praetorian. Автобус-позашляховик створений, щоб перевозити людей там, де немає доріг.

Юлія Хомич і Вахтанг Джукашвілі

Ідею підказав ринок. Досі цю нішу займали автобуси, переобладнані з вантажівок, або ж звичайні позашляховики. Перші — незручні і не до кінця відповідають вимогам, а пересування колоною з кількох машин — економічно невигідне.
Проаналізувавши запити клієнтів, подружжя вирішило створити з «нуля» свій власний автобус, який би від початку був збудований як автобус-позашляховик. Від перших ескізів до готового екземпляра, який зійшов із конвеєра, не минуло й року. На створення дизайну, кажуть творці, їх надихнули «Зоряні війни».
Цей «космічний» автобус стане в нагоді у районах з відсутньою інфраструктурою: на кар’єрах і видобувних майданчиках великих промислових компаній, у гірській місцевості, у складі різних гуманітарних місій, і, особливо, у зонах стихійного лиха.
Переобладнана під «швидку допомогу», така машина здатна вмістити 12 травмованих на ношах. Тож не дивно, що більше сотні автобусів-позашляховиків захотів купити в українців уряд Банґладеш — країни, де природні катаклізми — доволі часте явище. Географія замовлень охоплює різні країни: США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Грузія та й, зрештою, сама Україна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply