Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Перший електромобіль для людей із інвалідністю

Автор:

|

Вересень 02, 2020

|

Рубрика:

Перший електромобіль для людей із інвалідністю
Електромобіль USEC

У компанії EcoFactor створили новий електрокар USEC на базі Smart, який здатен проїхати до 150 км на одному заряді та розроблений для максимального комфорту водія з інвалідністю, котрий пересувається на візочку. На презентації автомобіль подарували громадській активістці Уляні Пчолкіній, котра вже довгий час їздить за кермом. Жінка зізнається, що подарунок став для неї несподіванкою.
Вікторія Кіосе, авторка ідеї та телевізійна ведуча, розповіла, що ідея створити електрокар для людей із інвалідністю виникла в неї ще 2016 року. Крім серійного виробництва USEC, планують запровадити можливість й оренди такого автомобіля. Головна перевага цього електрокара — енергоефективність.
Країни Європейського Союзу обрали цей шлях за основу, тому до 2050-го вони відмовляться від автомобілів на бензинових та дизельних двигунах. А електромобіль USEC дасть змогу людям з порушеннями опорно-рухового апарату пересуватися містом без сторонньої допомоги. А таких громадян в Україні — понад 200 тис. Попередньо, ціна автомобіля становитиме приблизно 10 тис. USD.
Свою чергою, Владислав Криклій, міністр інфраструктури України, під час презентації USEC заявив, що створення умов для виробництва в Україні електрокарів — одна з найважливіших цілей його відомства. «Без електрокарів вже важко уявити сучасну країну й інфраструктуру міст. Звісно, чим краще сприятиме розвитку електромобільності в Україні уряд, Верховна Рада та держава загалом, тим швидше відбуватиметься цей рух. Вдячний авторам першого українського електромобіля для людей з інвалідністю USEC за втілення справді інноваційного та технологічного проєкту, який водночас прибирає бар’єри та турбується про кожного з нас, створюючи необхідні умови для тих, хто цього потребує. Держава має зробити все, щоб якомога більше громадян мали змогу дозволити собі такі продукти. А ми будемо створювати належну та сучасну інфраструктуру для цього», — зазначив він.
Міністр наголосив, що буде і надалі всебічно підтримувати такі важливі ініціативи в Україні як скасування податку на додану вартість і мита на ввезення електромобілів, а також стимулювати національне виробництво електрокарів. «Плануємо виступити з локальною, проте вкрай важливою ініціативою, щоб посприяти розбудові мережі супершвидких зарядних станцій в України SuperCharge, яку реалізують за рахунок коштів Європейського Союзу. Це дозволить покращувати та розвивати електромобільність в Україні ще більше», — додав він.
Нагадаємо, що раніше Міністерство інфраструктури виступило з ініціативою внесення нових змін у державні будівельні норми, які дозволили б розміщення зарядних станцій на всіх дорогах загального користування.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply