Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Пенсіонер на Львівщині власноруч зібрав автомобіль-амфібію

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

Пенсіонер на Львівщині власноруч зібрав автомобіль-амфібію

«Дельфін»

На Львівщині пенсіонер власноруч зібрав унікальний автомобіль-амфібію та назвав свій винахід «Дельфіном». Апарат повнопривідний і їздить на газі. На перший погляд, це звичайний автомобіль, але дно в нього, як у човна, а гвинт перетворює його на плавучий засіб.
Зібрати автомобіль-амфібію Йосип Гринишин вирішив сім років тому, коли на Львівщині була повінь. За фахом чоловік — автослюсар, все життя пропрацював водієм, тож збудувати автомобіль, що плаває водою, для нього було не надто складно. Та й вийшло відносно недорого — трохи більше за 100 тис. грн, адже деталі для авто чоловік збирав по пунктах металобрухту. «Варив, ліпив, складав. Те все саморобне, від Volkswagen дах і двері, двигун від «Волги», мости ВАЗ, колеса мені колега привіз із якогось американського «джипа», — розповів майстер.
Спершу на власника водоплавної машини дивилися, як на дивака, а тепер просять покатати свою чудасію. Зібрати машину допомагали друзі, тепер усі разом працюють над тим, щоб зареєструвати диво-машину. «Маємо ще отримати такий документ, як сертифікат відповідності. Щоб його отримати, доробляємо гальмівну систему. Машина має відповідати всім нормам і стандартам, щоб вона могла їздити по наших дорогах, як інші», — каже Мар’ян Підлужний, товариш винахідника.
Узимку «Дельфін» стоїть у гаражі, виводить його п. Йосип лише навесні. Цього сезону вже влаштував тест-драйв — спершу сільською дорогою, а далі заїхав у воду. На суходолі автомобіль-амфібія розганяється до 120 км/год., на воді вповільнюється приблизно до 20 км, а от глибина водойми для нього значення не має. Наразі диво-машина плавала лише у місцевому ставку, але чоловік прагне випробувати її у глибокій водоймі.

Наталка Волосацька, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply