Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Nissan Leaf звинуватили в одуренні покупців

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

Nissan Leaf звинуватили в одуренні покупців

У Великій Британії спалахнув скандал із приводу надання покупцям помилкової інформації про можливості Nissan Leaf. Покупці виявили невідповідність рекламної інформації та реальних чисел пробігу, а також часу підзарядки електромобіля. Своєю чергою, це привернуло увагу наглядовому органу за стандартами реклами.
З моменту запуску реклами в Об’єднаному Королівстві продали більше 2,6 тис. Nissan Leaf. Видання What a Car назвало його «Електричним автомобілем 2018 року». Але виявилося, самі клієнти розчаровані продуктом і навіть заявляють, що їх ошукали.
У рекламній компанії, запущеній торік, виробник заявляв, що електрокар може зарядитися на 80 % за 40 хвилин від потужної зарядної станції і при спокійній їзді до того. Поки англійці спокійно їздили на своїх Leaf і заряджалися від домашньої розетки плюс один раз десь на виїзді, претензій не виникало.
Але Джон Вейтлі, один із власників, проїхав своїм електромобілем 480 км, і з’ясував, що Nissan Leaf при вторинному під’єднанні до швидкої зарядки вимагає очікування більш ніж дві години, щоб підживити акумулятор на 80 %. «Якщо б Nissan на своєму ресурсі вказував реально, на що здатен електрокар, я був би спокійний, але вони мене реально надурили, обіцяючи підзарядку впродовж 40-60 хвилин», — поділився він із Бі-бі-сі.
У компанії відповіли, що варіант швидкої зарядки спрацьовує лише раз, а повторна зарядка може займати більше часу, ніж розповідається в рекламі, і це залежить від багатьох факторів. «Зовнішня температура навколишнього середовища і те, як ви керували автомобілем можуть вплинути на час підзарядки», — заявив Гарет Дансмор, директор електромобілів Nissan Europe.
Він зазначив, що акумулятор автоматично уповільнює заряд, аби зберегти довговічність і щоб не перегріватися. Крім цього, сам зарядний пристрій може бути не якісним. Посадовець також зазначив, що все це описано в книзі користувача.
Обурення викликало і невідповідність заявленого запасу ходи електрокара: в брошурах — 370 км, а в реальності — лише 250 км. А це вже подвійне одурення покупця. У Nissan зазначили, що початкове число 370 км — покажчик офіційних вимірювань по «Новому європейському водійському циклу» (NEDC). Однак, останнім часом виробники звертаються до відповідності новому, реальнішому показнику — «Всесвітньої гармонізованої процедури випробувань легкових автомобілів (WLTP), де Nissan Leaf досягає діапазону в 270 км. Це компрометує компанію Nissan, незважаючи на те, що Leaf залишається одним із найкращих електрокарів, доступних зараз на ринку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply