Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Найпотужніша автівка обладнана танковим двигуном

Автор:

|

Листопад 13, 2019

|

Рубрика:

Найпотужніша автівка обладнана танковим двигуном

«Кадилак-девіль» 1959 року оснащений 6,4-літровим двигуном на 345 кінських сил. Машина на фестивалі «Олд Кар Ленд» отримала гран-прі. Її зобразять на афішах і в рекламі наступного фестивалю, що відбудеться навесні «Така машина — одна в Україні. Вона брала участь у перегонах на трасі Монте-Карло, — розповідає Олександр Осетров, керівник харківського клубу «Самоход». — Цієї британської марки вже не існує, а ось модель — у чудовому стані. Його навіть не реставрували. Має лише чотири неоригінальні деталі. Решта — зі заводу.
Фестиваль проводили у Музеї авіації в Києві. Там серед 80 літаків і гелікоптерів виставили ще й понад 800 машин. Найстарішим — 80 років. Це — «мерседеси», «шкода», «фіат» та інші.
«Цей «Форд Т» організатори визнали найстарішим на фестивалі, — пояснює п. Осетров. — Обладнаний ручним стартером і карбітними ліхтарями. У них засипали хімічну суміш, заливали воду й вироблявся газ, який підпалювали. Вогонь освітлював дорогу крізь лінзи. У «Форда Т» немає бензопомпи. Пальне йде до двигуна самотоком. Через це власники таких машин заїздили на гору задом — аби двигун не заглух».
Головна тема фестивалю — американські машини 1950-1970 рр. Їх виставили на червону доріжку. Авто стережуть двоє охоронців із відеореєстраторами. Один із перших у ряду — «кадилак-флітвуд» 1959-го. У нього великі задні крила, подібні до авіаційних, масивні гострі ліхтарі й багато хромованих деталей. Поряд стоїть такий само червоний дводверний автомобіль — «девіль». Обидва оснащені восьмициліндровими бензиновими двигунами об’ємом понад 7 л.
«Знайшли цю машину в газеті оголошень. Зрозуміли, що це цінний екземпляр, після телефонної розмови з власником, — розповідає Федір Костогриз. Він привіз машини автовозом із Черкас. Відчиняє двері, заводить і виїздить у напрямі сцени. — Ще в 1950-х американські виробники дуже багато оснащували подібного рівня. Тут є електропривід сидіння, вікон і навіть кватирки на дверях. Також на заводі обладнували кондиціонером і датчиками світла — аби фари вночі автоматично вмикалися. Ми цю машину повністю відреставрували. На ній приємно їхати. Авто завжди привертає увагу людей навколо».
Неподалік від експозиції американських автомобілів завели спортивний КрАЗ-5450. Від нього йдуть під великим тиском клуби сірого диму, кабіна вібрує. Через звук двигуна не чути музикантів на сцені. Автомобіль оснащений танковим двигуном на 1,2 тис. кінських сил. Призначений для перегонів. Розганяється до 100 км/год. за п’ять секунд.
«Це наш 11-й фестиваль. Цього року зосередилися на американських моделях і найстаріших автівках, які можна знайти в Україні. Серед згаданих вперше до нас приїхав «Форд А» — автомобіль-епоха. Такий був популярний у США в 1930-х. У Радянському Союзі його виготовляли за ліцензією під маркою ГАЗ, — ділиться Павло Лозовенко, організатор фестивалю. — Зробили безкоштовний вхід для всіх, хто зареєструється у нас на сайті та прийде в ретрообразах на фестиваль. Провели покази моди 1920-х, 1950-х, 1970 рр. Ще можна було побачити реконструкцію боїв часів Другої світової зі застосуванням техніки. Відбулося й ретро-ралі. Власники старовинних машин мали виконати низку завдань і пройти маршрут містом. Виграє той, хто набирає найменше штрафних балів.

Володимир Мукан, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply