Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Найбезпечніший автомобіль — подушка

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Найбезпечніший автомобіль — подушка

Японці створили триколісний моторолер із дахом, корпус якого ззовні оснащено м’якими подушками. На думку розробників, така автівка дасть змогу уникнути всіляких аварій і врятувати життя пішохода, який ловитиме ґав. Дивний на вигляд транспортний засіб, що отримав назву iSAVE-SC1, створено японською компанією Humanix у кооперації з ученими з Університету Хіросіми. Тримісний «айсейв» не можна назвати повноцінним автомобілем. Максимальна швидкість цього апарата складає всього 50 км/год.

Як запевняють винахідники, витрати на експлуатацію такого «візка для гольфу» будуть у п’ять-десять разів нижчими, ніж у традиційного легковика. Конструктори зазначають: головне — що машина дуже дбайливо поводиться з пішоходами, які неуважно переходять вулицю.За словами розробників, увесь проект і задумувався заради безпеки пішоходів. Ніс, хвіст і боки крихітного апарата оббито м’яким матеріалом, причому ці надувні подушки здатні амортизувати удари, випускаючи повітря в момент зіткнення. «Думайте про поїздку на автомобілі як про носіння одягу. Такого ви не знайдете більше ніде у світі», — каже Цутому Масудзіма, президент Humanix і професор університету Хіросіми.

Компанія оголосила, що готова випустити обмежену партію (100 екземплярів) таких автівок за ціною 10 140 790 USD кожна, і вже приймає замовлення. Схожа ідея автомобіля з надувним кузовом народилася 2007 року в США, але не отримала свого продовження. А 2009-го британські вчені розробили надувну подушку для пішоходів, що вискакує з-під капота звичайного легковика. Однак в автомобільній індустрії ця новинка не прижилася.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply