Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Крадіїв надовго не вистачило

Автор:

|

Травень 06, 2022

|

Рубрика:

Крадіїв надовго не вистачило

Від самого створення автомобільної промисловості СРСР всі «розробки нових моделей» насправді були просто крадіжками чужих ідей. Аби додати хоч якоїсь цивілізованості цьому процесу, концерн Fiat вирішив 1966 року допомогти створити радянську автівку «жигулі», взявши за основу Fiat-124. ВАЗ-2101 вийшла дуже вдалою, вона й досі їздить дорогами. Натомість наступні, самостійні моделі, ставили все гіршими й гіршими.
Наступними шефство над АвтоВАЗом узяли американці. 1998 року на Московському міжнародному автосалоні продемонстрували концепт позашляховика ВАЗ-2123 Niva-Chevrolet. Недарма «шевроле» значилася другою. Машина так і залишилася середнячком.
Тоді до справи взявся концерн Renault-Citroen, допомігши розробити Lada Vesta і кілька інших моделей. Але втомившись від спроб досягти хоч якихось вагомих успіхів, просто став збирати в Росії, а потім і в Україні паркетник Renault Arkana.
Та після початку гарячої фази російсько-української війни світові автомобільні концерни стали вибиратися з Росії. Renault-Citroen хоч і спершу пручався, все ж покинув російський автомобільний ринок. Остаточно з Росії пішов і концерн General Motors. Відтак АвтоВАЗ був змушений зупинити своє виробництво — у зв’язку «з корпоративною відпусткою» та «невпинної нестачі електронних компонентів».
Як повідомляв «Міст», у РФ скоро їздитимуть на фірах.

Євген Клен

About Author

Meest-Online