Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Конструктори-ентузіасти з Києва

Автор:

|

Грудень 31, 2019

|

Рубрика:

Конструктори-ентузіасти з Києва

Давні друзі й бізнес-партнери Павло Волков та Андрій Пилявський — конструктори-ентузіасти з Києва, котрі створювали будиночки-причепи на догоду любителям кемпінгу. Вони не вигадували велосипед. І компактні, стильні трейлери, які зробили їм славу, — не їхній винахід. Однак саме їхні кемпери отримали визнання у всьому світі, а також прищеплюють українцям любов до автомобільного туризму.
Якось Павло випадково натрапив на фото американського кемпера в Інтернеті. Американці такими користуються ось уже понад пів століття, тягаючи повсюди за собою у подорожі. Так виникла ідея зібрати щось схоже у себе в гаражі.
Як розповідає п. Волков, життєві обставини склалися таким чином, що він міг дозволити собі займатися тим, чим подобається. В нагоді стала ділянка землі в Києві, де був обладнаний гараж — доволі просторе приміщення на 328 кв. м. Звісно, без допомоги товариша не обійшлося.
Павло й Андрій покинули основну роботу та з головою поринули у розробку. На перший прототип довелося витратити аж 10 тис. USD і два місяці копіткої праці. Поспішали, щоб встигнути до автомобільної виставки, на якій і планували презентувати своє творіння. І не дарма: уже на фестивалі хлопці отримали відразу чотири замовлення. Адже вони перші в Україні створили свою версію кемпера та ще й за порівняно доступною ціною.
Хлопці зізнаються, що є пристрасними мандрівниками, люблять активний відпочинок: сплави річкою, риболовлю, нарти. Кажуть, такий кемпер, як їхній, набагато зручніший за намет, який потрібно щоразу складати та розкладати. А тягти його може навіть малолітражка.
Ліс, гори, усамітнений відпочинок десь на березі річки чи озера, а чи й просто спонтанні заміські мандрівки, — ці краплеподібні будиночки забезпечать максимум комфорту та затишку будь-де на природі, далі від цивілізації. Будиночком на колесах їх називають не просто так — тут є майже все необхідне для побуту: спальня зі зручним великим матрацом і телевізором, кухня з газовою плитою, мийкою та холодильником, автономне живлення; за бажанням — сонячні панелі та душ знадвору. І навіть, жартують майстри, якщо треба буде унітаз, то знайдуть, де прилаштувати.
За довжиною кемпер усього 2,5 м. Головною проблемою, за словами п. Волкова, стало як все впхати. Боротися доводилось за кожен міліметр — причіп переробляли тричі, щоразу через 2-3 мм. Український кемпер коштує 5 тис. USD, а аналоги у США й Європі стартують від 13 тис. USD. Як кажуть Павло з Андрієм, іноземна комплектація набагато бідніша, ніж вони пропонують за п’ять тисяч. Якщо клієнти хочуть якісь додаткові опції (душ, сонячні батареї, опалення), доведеться доплатити.
Дуже швидко Павлу й Андрію стало тісно в одному гаражі. Тож потрібно було розширятися. А в жовтні минулого року вони продали свої частки Lifestyle Camper. Новий власник Анатолій Бурбеза купив їхній бізнес за 3,6 млн грн. Зараз він продовжує створювати будиночки-причепи, які популярні не лише в Україні, а й в Європі і навіть далекій Новій Зеландії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply