Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Ілюзія імпортозаміщення в Росії

Автор:

|

Січень 05, 2023

|

Рубрика:

Ілюзія імпортозаміщення в Росії
Москвич-3

Новина про початок серійного виробництва нового автомобіля «Москвич-3» викликала захоплення у читачів німецького видання Spiegel. У відновленні виробництва вони побачили неефективність антиросійських санкцій і згадали старі добрі автомобілі «москвич». Так, російське державне інформагентство сповістило про випуск автомобілів на московському заводі, який у зв’язку з міжнародними санкціями у травні 2022-го припинив виробництво, бо французька компанія Renault відмовилася від російських активів. Вона контролювала майже 45 % автомобільного ринку Російської Федерації (РФ) і давала роботу 45 тис. росіян. Тільки в Москві працювало 4 тис. осіб.
Натомість мерія Москви пообіцяла відновити виробництво на московському заводі Renault під брендом «Москвич». Старше покоління ще пам’ятає цей радянський автомобіль, який випускали з 1930-го по 2019 рік, аж поки розвалені та примітивні потужності не викупила Renault.
Після того, як французькі автомобілісти пішли, мерія Москви стала власницею 100 % акцій заводу. Сергій Собянін, мер столиці, долучився до грандіозної путінської програми імпортозаміщення і відрядив чиновника мерії керувати заводом, аби «відродити славу російського автомобілебудування».
На першому етапі планували налагодити партнерство зі заводом вантажних автомобілів «КамАз». Однак второпали, що від схрещування московської «тачки» з радянською полуторкою нічого путнього не вийде. Взялися шукати інший шлях.
Й у грудні новий «москвич-3» зійшов із конвеєра і був помпезно представлений як грандіозний успіх російського автопрому. Та тільки це не новий автомобіль, а чергова путінська брехня. Це стовідсотково китайський автомобіль JAC, який почали складати в Москві з китайських комплектуючих.
На московському заводі працює лише одна лінія зі складання автомобілів, задіяли обмежену кількість робітників і це гучно називають «імпортозаміщенням», здобуттям «економічного суверенітету Росії».
Як знущаються російські блогери, найсумніше, що таке локальне виробництво не має жодного сенсу, простіше й дешевше купити ці автівки в Китаї. Й усе, що може робити путінський режим, — брехати росіянам про «великі здобутки в економічному суверенітеті Росії». «Приреченість путінської держави в тому, що вона нових ресурсів для свого існування не виробляє, а старі закінчуються. Технічний прогрес, знижуючи залежність людства від нафти і газу, вже давно є ворогом системи, а тепер до цього додалося і розуміння необхідності звільнитися від енергетичної залежності від РФ. Технологічне відставання, отже, відставання в озброєннях і якості життя тільки поглиблюватиметься», — стверджує Леонід Гозман, російський опозиційний політик. Він вважає, що російська влада демонструє не просто некомпетентність, а й повне нерозуміння реальності. Путін і його команда остаточно занурилися у світ ілюзій.
Відтак китайські бренди зараз становлять майже третину автомобільного ринку РФ. Цей сектор більше, ніж будь-який інший, демонструє наростаюче значення Китаю для економіки РФ після відходу західних компаній.
Продажі нових легкових автівок впали в РФ майже на 61 % у річному вимірі, адже західні санкції обмежують доступ Росії до деяких матеріалів, а падіння попиту та високі ціни ще дужче гальмують сектор. За даними Асоціації європейського бізнесу, продажі нових легкових автівок і легкових комерційних автомобілів у листопаді 2022-го становили 46 403 одиниці, а загалом за минулий рік продажі становили близько 600 тис. одиниць. «У нас мало виробництва західних автомобільних брендів і мало імпорту, тому ринок розділений між російським і китайським автопромом», — пояснив Володимир Беспалов, російський автомобільний аналітик. Російські автомобілі задовольняють попит за нижчими цінами — приблизно до 1,5 млн RUB (23 961 USD), а китайські займають західну нішу цін вище 2,5 млн RUB.
Як повідомляв «Міст», знайшли «москвич-2140» із мільйонним пробігом.

About Author

Meest-Online