Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Європа «вбиває» дизель

Автор:

|

Липень 12, 2018

|

Рубрика:

Європа «вбиває» дизель

В Європі оголосили «війну» неекологічним автомобільним двигунам, і особливо тим, які працюють на солярці. Все це — наслідки дизельного скандалу, який змусив світ ретельно спостерігати за викидами в атмосферу.  Хоч солярка і має важчу формулу, але вона також дає і більшої потужності двигунам за меншої витрати палива. До того ж солярка дешевша. Але побічним ефектом такої вигоди стає забруднення довкілля, адже у солярці окис азоту перевищує показники бензину в кілька разів.
Світ здригнувся 2015 року, коли у США вибухнув скандал, так званий дизельґейт, пов’язаний із дизельними двигунами німецького автоконцерну Volkswagen. З’ясувалося, що з 2008-го по 2015 рік компанія продала американцям близько півмільйона автомобілів із програмним забезпеченням (ПЗ), яке дозволяло обходити перевірку на рівень викиду шкідливих речовин.
Мабуть, ми ще не скоро зосередилися б на скорочені викидів, якби не дослідники з Міжнародної ради з чистого транспорту (ICCT) — незалежної некомерційної організації. Саме вони під час дорожніх випробувань трьох дизельних автомобілів виявили розбіжності. І не збагнули, як ці авто раніше успішно проходили лабораторні тести.
Під час розслідування стало зрозуміло, що у ПЗ мікроконтролера двигуна розмістили перемикач. Аналізуючи інформацію з рівного положення керма, характеру змін швидкості автомобіля, відсутності обертання задніх коліс і низки інших показників ПЗ визначало, що автомобіль перебуває на випробувальному стенді. І двигун переводився в режим із низькою потужністю, а більша частина вихлопних газів вирушала в систему очищення. Після проходження контролю програма поверталася до попередніх налаштувань, а реальна кількість викидів діоксиду азоту з таких двигунів могла в 40 разів перевищити допустимий стандарт.
Під час американського розслідування Volkswagen визнав, що загалом продав більше 11 млн автомобілів у всьому світі. Проте на заклик Ельжбети Беньковської, комісара Європейського Союзу (ЄС) із питань промисловості, виплатити компенсації своїм європейським клієнтам, в автоконцерні відповіли, що це цілком недоцільна і неприйнятна для компанії політика.
Урегулювання скандалу триває досі. Розмір накладеного американською владою на Volkswagen штрафу тоді сягнув 18 млрд USD. Але узгоджена сума зазвичай менша на 10-45 %. Але виплати 6,5 млрд USD і витрати на заміну ПЗ — не єдиний збиток. Репутація компанії впала більш ніж на 50 %, а капіталізація знизилася зі 109 млрд до 52 млрд EUR. Швейцарський фінансовий конгломерат Credit Suisse оцінив загальні збитки виробника мінімум у 23 млрд EUR, а максимум — у 78 млрд EUR.
Але концерн був не єдиним, хто махлював із вихлопами. За даними британського Комітету з кліматичних змін і ICCT, легкові авто усіх брендів у середньому мали різницю в лабораторних і реальних показниках від 10 % до 35 %. Що показує, як систематично дурять споживача виробники. Але така ж ситуація і з показниками споживання палива, які в реальності дуже рідко збігаються з числами, вказаними у технічних характеристиках.
Тим не менш усім без винятку все ж таки доведеться грати за новими екологічними правилами в ЄС. За словами п. Беньковської, екологічні стандарти 2020 року просто «вб’ють» дизельні двигуни. Згідно з ними, вихлопи нових автомобілів мають бути на рівні 95 г CO2 на 1 км. А зараз середній рівень ЄС становить 130 г/км, що відповідає стандарту Євро-6.
Уже зараз, не дочікуючись, поки нововведення набудуть чинності, деякі європейські міста починають забороняти дизельні автомобілі на своїх вулицях. Так, у травні ц. р. в одному з найзеленіших німецьких міст, Гамбурзі, під заборону потрапили всі транспортні засоби, якщо їхні вихлопи не відповідають нормам Євро-5. Кількість закритих для дизелю вулиць у місті з часом може збільшитися. Крім цього, приклад Гамбурґу можуть наслідувати й інші міста Німеччини.
Німеччина взагалі є першопрохідцем у боротьбі за збереження екології. Ще 2008-го у Берліні, Кельні та Ганновері з’явилися так звані зелені зони. У ці райони допускалися лише ті автомобілі, які відповідали екологічним нормам і мали відповідну наліпку на лобовому склі.
Своєю чергою, французи з 2014 року проводили тестові заборони руху неекологічних авто у різних районах Парижа. Результати їм сподобалися — забруднення зменшилося на 30 %. Тож від 2016-го старим автівкам заборонили їздити центром Парижа в робочі дні на постійній основі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply