Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Електровеломобіль українець збирав два роки

Автор:

|

Квітень 01, 2021

|

Рубрика:

Електровеломобіль українець збирав два роки
Електровеломобіль Сергія Мельникова

Сергій Мельников почав робити електровеломобіль, коли став послушником Свято-Покровського чоловічого монастиря в Олександрії Кіровоградської області. Тепер може возити двох пасажирів або 200 кг вантажу. «Останні роки працював над триколісною велосипедною «електричкою». Хотів, аби не тільки їздила, а й перевозила вантажі та пасажирів. 2018-го став послушником Свято-Покровського монастиря. Щодня треба було намотувати 50 км. Триколісний велосипед для цього не надавався. Вирішив майструвати транспортний засіб на чотирьох колесах», — розповів конструктор.
Сергій Мельников народився в с. Хмельове Маловисківського району на Кіровоградщині. У 1990-х переїхав до Олександрії. Працював слюсарем на місцевому цукровому заводі. Зараз — послушник місцевого Свято-Покровського чоловічого монастиря. «Раму під транспортний засіб зварив із металевих труб, — розповідає чоловік. — Придбав акумулятор. Узяв титановий, служитиме 20 літ. Такі працюють на деяких моделях автобусів. Також купив моторедуктор, що дозволяє розвивати швидкість до 60 км/год. Але обмежив до 45, бо так їздити безпечніше. Зробив фари і двірники. Встановив акумуляторний і велокомп’ютер. Вони показують швидкість і рівень заряду. Транспортний засіб має велосипедний руль і гальма для ніг. Щоб обшити кабіну, придбав пластик і сендвіч-панелі. Обрав жовтий колір. Такою була моя перша автівка, «запорожець». Жовтий — аварійно безпечний, за статистикою автомобілі такого кольору найрідше потрапляють у трощі.
Коли працював над електровеломобілем, робив усе так, аби деталі не ламалися, бо вони недешеві. Вигадав автоматичне ручне гальмо без тросів. На це знадобилося кілька місяців. «Сусіди постійно приходили подивитися, що я роблю. Розпитували. Деякі сміялися. Рідні завжди підтримували», — ділиться конструктор.
Електровеломобіль коштував 65 тис. грн. «Найбільше грошей витратив на акумулятор — віддав за нього 30 тис. грн. Щоб купувати деталі, доводилося економити на побутових речах. Та затрати вже окупилися, бо на 100 км пробігу потрібно всього 4,5 кВт електроенергії, трохи більше 7 грн. Можу возити двох пасажирів або 200 кг вантажу. Вожу рідних і знайомих. Часто в кабіну просяться діти. Сідати за кермо нікому не дозволяю», — каже він.
Сергій Мельников одружений. Має двох дорослих доньок. У послушники пішов, бо захотів змінити тип діяльності. «Зі слюсаря став майстровим. За потреби допомагаю і на Службі Божій, — продовжує він. — Роблю все, що попросять. Ремонтую поламаний городній інвентар, ношу дрова, годую курей. Для мене все звично, бо живу в приватному будинку».
Нещодавно Сергій Мельников купив старий «запорожець». Хоче і його використати для створення електромобіля. «Якщо буде час і можливість, планую його перебрати й переробити, — каже він. — Колись їздив на «запорожці», мав «волинянку» та «фольксваґен-ґольф». Зараз задоволений електровеломобілем. Раніше поліцейські часто зупиняли, як їхав на ньому. Перевіряли, чи безпечний транспорт. Тепер мене знають, коли бачать, тільки вітаються».
Як повідомляв «Міст», українці представили панцерний електромобіль.

Наталія Луценко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply