Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Безпілотний громадський транспорт набуває поширення

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

Безпілотний громадський транспорт набуває поширення
Нью-Йорк

У світі все більше поширюється громадський транспорт, яким керуватимуть не люди. Так, у Нью-Йорку реалізували першу програму курсування безпілотного громадського транспорту. Цю ініціативу Бруклінська верф запустила в партнерстві з компанією Optimus Ride, яка спеціалізується на технологіях для автономної роботи транспортних засобів. Спершу під час роботи для безпеки туристів у транспорті перебуватиме водій і оператор програмного забезпечення. Автобуси перевозитимуть близько 500 пасажирів на день і більш, ніж 16 тис. пасажирів на місяць. У будні дні система працюватиме в безперервному циклі з 7.00 до 22.30 між доком і воротами «Камберленд». У вихідні безпілотні автобуси ходитимуть між доком і будівлею 77 із таким же графіком.

Берлін

А жителям Берліна вже пропонували протестувати електричний мікроавтобус на самоуправлінні, який у вигляді експерименту запустили на одному з маршрутів німецької столиці. Електричний автобус на шість місць курсує в берлінському районі Тегель між кінцевою зупинкою шостої лінії метро і набережною Тегельского озера. Автобус рухається за заздалегідь складеним маршрутом довжиною 1,2 км. Він зупиняється на всіх чотирьох зупинках, завжди відчиняючи двері для входу і виходу. Швидкість руху не перевищує 15 км/год.
Для поїздок квитки не потрібно. Серед пасажирів перебуває працівник супроводу, котрий спостерігає за поїздками і може втрутитися в разі проблемних ситуацій. На підставі тестування, яке триватиме до кінця року, будуть зроблені висновки, як функціонує цей транспортний засіб, як його сенсори реагують на навколишнє середовище і погоду, й як пасажири ставляться до безпілотних поїздок.

Сінґапур

Тестує безпілотні автобуси й Сінґапур. Перший такий транспорт запустили в туристичному районі Сентоза. У перші дні випробувань стюартів у салоні було чи не більше, ніж пасажирів. Вони стежили, аби всі подорожні пристебнулися. Водій також був присутній у кабіні — напоготові взяти кермо у разі позаштатної ситуації. Компанія, що запустила автобус, запевняє, що взяла до уваги неґативний досвід своїх колег і робить усе, аби мандрівки були безпечними.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply