Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Автомобільний світ змінюється

Автор:

|

Жовтень 21, 2020

|

Рубрика:

Автомобільний світ змінюється
Vision Avtr

Вже незабаром ми перестанемо впізнавати автомобільний рух на дорогах. Їх полонять цілком незвичні транспорті засоби. А деякі навіть завоюють повітряний простір.

Захопить дітей і далекобійників
Французька компанія Citroen випустила електричний мініавтомобіль, яким можуть кермувати особи у віці від 14 років і без повноцінного посвідчення водія. Електромобіль має характеристики, які, ймовірно, привернуть увагу підлітків. Його вже продають разом із ігровими консолями і смартфонами в великих французьких крамницях побутової електроніки. Автомобіль завдовжки 2,4 м і шириною 1,4 м має максимальну швидкість 45 км/год. і пробіг на одному заряді 75 км. Інтер’єр виконаний без надлишку. У базовому, сіро-помаранчевому, кольорі модель коштує 6 тис. EUR. Citroen уже заявила, що отримала близько 1 тис. замовлень на цей автомобіль від своєї клієнтської бази у Франції.
А от концерн Mercedes-Benz випробував електромобіля Vision Avtr, створеного за мотивами фільму «Аватар». Він оснащений акумуляторною батареєю ємністю 110 кВт/год. Вона виготовлена з органічних елементів на основі графену і не містить рідкоземельних елементів і металів. Матеріали батареї придатні для вторинної переробки. Батарею можна повністю зарядити швидше, ніж за 15 хвилин, а запас її ходу — 700 км.
Електричний привід із чотирьох електродвигунів потужністю 350 кВт має можливість переміщати електрокар убік на 30 градусів в так званому «русі краба» для забезпечення максимальної мобільності. Екстер’єр імітує живу істоту і виконаний у форматі низькопрофільного чотиридверного спортивного автомобіля. Створене підсвічування різних елементів — коліс, сидінь, дверей, лускатої задньої частини даху. Авто управляють біоджойстиком на центральній панелі і за допомогою жестів.
Своє чергою, шведський стартап Volta Trucks, який створює електромобілі, репрезентував електроваговик Volta Zero. Він отримав акумулятор потужністю від 160 до 200 кВт і запас ходу від 150 до 200 км. При цьому Volta Zero може перевозити до 8,6 т вантажу. Постачати логістичним компаніям транспортний засіб планують у першому півріччі 2021-го. А 2022 року компанія планує налагодити серійне виробництво Volta Zero. За перший рік Volta Trucks хоче продати 500 машин, а до 2025 року продавати до 5 тис. за рік.

Автівка злітає в небо
Літаючі автомобілі — не дивина, але вони ще не стали масовими. Новий прототип такого транспорту не що давно презентувала ізраїльська компанія Urban Aeronautics. Вона здатна підніматися над землею за допомогою двох компресорів у корпусі. Політ автомобілю забезпечують водневі паливні елементи. Розробники зазначають, що водень має в 60 разів більшу щільність енерговиділення, ніж у звичайних батареях, і в тричі — ніж у реактивного палива.
Рафі Йоель, генеральний директор компанії, наголосив, що Urban Aeronautics планує незабаром випустити новинку на ринок. Вона буде доступна як для військових, так і для цивільних замовників. Розробляти будуть дві моделі — City Hawk і Falcon XP. Однак точної ціни і дати випуску літаючого авто наразі не повідомляють. У компанії кажуть, що перші моделі виявляться дорогими, доки не налагодиться масове виробництво.
Водночас турецька компанія Baykar Defense провела перші випробування свого літаючого автомобіля Cezeri. Прототип Cezeri піднявся на висоту 10 м, однак після удосконалення зможе підійматися вгору до 2 км, розвиваючи при цьому швидкість до 100 км/год. У компанії сподіваються, що машина з’явиться на ринку через 10-15 літ. Наступне випробування планують провести з пілотом на облавку.
А от японський стартап SkyDrive уже провів перший демонстраційний політ свого літального автомобіля з людиною всередині на випробувальному полігоні Toyota площею 10 тис. кв. м. У SkyDrive запевняють, що їхній прототип — найкомпактніший електричний літальний апарат із вертикальним злетом і посадкою у світі.
Попри те, що за кермом автомобіля був пілот, автоматичні системи допомагали забезпечувати стабільність і безпеку польоту. Наразі компанія випробувала одномісну модель, яка може триматися у повітрі лише 5-10 хвилин. Попри це, стартап вважає це успіхом. «З понад сотні проєктів зі створення літальних автомобілів у світі лише кілька досягнули такого успіху — польоту за участі людини», — похвалився Томіхіро Фукудзава, керівник проєкту. До 2023 року SkyDrive планує зробити вже комерційний продукт, який буде мати попит у розвинутих країнах через завантаженість доріг.

Сам по собі
А от наземний автотранспорт хочуть зробити безпілотним. Безліч великих компаній і невеликих стартапів працюють над створенням таких автівок, зокрема, й американська Tesla. Деякі рішення виглядають справді вдалими. Зокрема, розробка німецьких інженерів, яку зараз активно тестують, ґрунтується на модульній технології.
Фахівці Німецького національного центру аеронавтики та космічних досліджень стверджують, що транспортний засіб майбутнього вже винайдено. В рамках конференції зі стратегічного діалогу автомобільного сектора у Штутгарті вони навіть показали модульну концепцію транспортного засобу U-Shift. Саме на базі цієї моделі фахівці пропонують будувати як автомобіль для перевезення вантажів, так і для пасажирських рейсів.
U-Shift отримала назву від U-подібної форми платформи. По суті вона є чотириколісною базою з електроприводами, акумуляторами та можливістю встановлення різноманітних додаткових модулів. Вже створені пасажирські та вантажні капсули. Прототип наразі управляється дистанційно, а створення повністю автономної системи планують завершити до 2024 року. Тоді ж у продаж надійде перша комерційна версія, здатна пересуватися зі швидкістю до 60 км/год. З цією метою представники розробника планують укласти контракти з потенційними покупцями й інвесторами.

Міський транспорт
Електричним має стати не лише індивідуальний транспорт, але й громадський. Так, у канадській компанії Toronto Transportation Society (ТТС) хизуються, що управляють найбільшим парком електричних автобусів у Північній Америці. перші 30 таких транспортних засобів Рада директорів ТТС замовила в листопаді 2017-го. А в червні 2018 року правління схвалило закупівлю ще 30 автобусів.
У TTC розповіли, що будуть порівнювати три моделі, які зараз перебувають в експлуатації, з точки зору зарядки і загальної продуктивності, щоб визначити, які купувати в майбутньому. «Електрифікація — це майбутнє громадського транспорту, й я пишаюся тим, що TTC була створена як лідер галузі, як власник найбільшого парку автобусів у Північній Америці, — заявив Джей Робінсон, голова TTC. — Рада директорів всім серцем підтримує далекоглядний план ТТС зі створенні транспорту з нульовим рівнем викидів до 2040 року».
Автобуси придбали за 140 млн CAD за допомогою федерального уряду. Кетрін Мак-Кенна, міністрерка інфраструктури Канади, заявила, що інвестиції в парк електромобілів Торонто допомагають досягти мети досягти 5 тис. електромобілів у канадському парку впродовж наступних п’яти років. Вона назвала це ознакою прихильності екологічно чистим технологіям made in Canada.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply