Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Автомобілі пильнують здоров’я пасажирів

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

Автомобілі пильнують здоров’я пасажирів

Компанія Ford привезе на моторшоу у Франкфурті прототип мінівена S-Max наступного покоління, що продемонструє низку нових технологій, які в майбутньому можуть застосовуватися в серійних моделях. Наприклад, концепт оснастили системою вимірювання пульсу водія та рівня глюкози в крові пасажирів.

Прототип S-Max обладнали світлотехнікою на органічних світлодіодах, системою трансформації салону, що дає змогу отримувати від чотирьох до семи посадочних місць, модернізованою системою SYNC із док-станціями для мобільних пристроїв на задньому ряду крісел. Останні дозволять пасажирам підключати до розважальному комплексу власні мобільні пристрої та отримати доступ до бездротового Інтернету. А приладову панель, як кажуть у «Форді», оброблено «ультра-м’якою шкірою»
Новий мультимедійний комплекс SYNC контролюватиме рівень серцебиття водія за допомогою спеціальних датчиків, убудованих у крісла. Система записує показники серцевої діяльності, а також за потреби зможе зв’язатися з медичними центрами й задіяти електронні системи активної безпеки в разі надзвичайної ситуації.
Крім того, із SYNC пов’язана система вимірювання рівня глюкози, яка, за словами представників «Форда», заздалегідь попереджатиме батьків про те, що в дитини, яка спить на задньому сидінні, починається напад гіпоглікемії при діабеті. Детальних характеристик цієї системи в компанії не повідомляють, однак, імовірно, ідеться про ненвазивний глюкометр, здатний визначати рівень цукру без забору крові.
Решта систем безпеки дозволить уникнути фронтального зіткнення та наїзду на пішоходів, заздалегідь задіявши гальма, допомогти не лише заїхати, а й виїхати з паркувального місця (система контролює рульове управління, газ, гальмо й вибір передачі), а також попередити водія про небезпечну ситуацію на дорозі. Остання із цих систем уже тестується «Фордом» у реальних дорожніх умовах і передбачає не лише постійне «спілкування» автомобілів один з одним, але й з об’єктами інфраструктури.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply