Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Автомобіль, що здатен очищати повітря

Автор:

|

Листопад 03, 2022

|

Рубрика:

Автомобіль, що здатен очищати повітря
Zem

Студентська команда TU/ecomotive із Технологічного університету Ейндховену (Нідерланди) розробила електромобіль на сонячній енергії, що вловлює вуглекислий газ. Концепт-кар під назвою Zem зберігає CO2 у спеціально розроблених фільтрах.
Це єдиний такий прототип. Він використовує пристрій для вловлювання вуглецю, встановлений на днище і поглинає та зберігає більше CO2, ніж виділяє. Щоб скоротити відходи та виробничі викиди, кузов і рама надруковані на 3D-принтері з використанням переробленого пластику, а салон оздоблений «шкірою» з ананасів. «Ми впровадили так багато технологій в один автомобіль, аби реально показати, на що вони здатні всі вкупі. У майбутньому технологія вловлювання вуглецю може бути модернізована на вже існуючих транспортних засобах і допоможе боротися з викидами від 1 млрд легковиків, які зараз курсують дорогами світу», — зазначили розробники.
Електромобіль має два фільтри під машиною — поряд із кожним переднім колесом. Повітря проходить крізь фільтр під час руху автомобіля, а СО2 прилипає до спеціальної крупинки всередині фільтру, який необхідно очищати кожні 200 миль. Тому студенти розробили спеціальну зарядну станцію для електромобілів, з якої можна вилучати CO2. Потім його можна повторно використовувати для інших видів палива, таких як чистий водень, або зберігати під землею у геологічних формаціях, щоб не допустити потрапляння CO2 в атмосферу.
«Якщо врахувати, що ми ніколи не станемо на 100 % вільними від викопного палива та без викидів вуглекислого газу, нам доведеться отримувати (CO2) назад із повітря», — додали студенти.
Як повідомляв «Міст», якість повітря — чинник здорового життя.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online