Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Заява світової ради НТШ із нагоди 200-ліття від дня народження Кобзаря

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Заява світової ради НТШ із нагоди 200-ліття від дня народження Кобзаря

Тарас Шевченко

Усім крайовим товариствам і осередкам праці НТШ в Україні й поза її межами та всім людям, що цінують і шанують науку, складаємо щирий, дружній привіт за виконану працю. Світова рада НТШ високо оцінює всі заходи, що відбулися досі на відзначення цього неповторного ювілею нашого патрона. Вони безумовно поширили Шевченкову славу по цілому світі, поглибили знання про його спадщини та підкреслили ще раз його вагоме значення для України й світу. З огляду на «время люте», в якому відбуваються ці заходи, закликаємо усіх людей доброї волі посилити плекання культури та науки, проводити заходи, присвячені Тарасові Шевченку як в Україні, так і за її межами, щоби його полум’яне слово й далі стояло на сторожі волі та слави українського народу.
Сучасна тривожна ситуація України вимагає від нас усіх посвяти та пожертви заради нашої Батьківщини, а особливо помочі її східним землям, щоби не обірвався знову, як це було в трагічних 1930-х рр., шлях незалежної України та щоби не завмерла свобода думки й науки на рідних землях.
Після розпаду СРСР Наукове товариство імені Шевченка знову стало душею та двигуном національно-культурного відродження в Україні. Вільна українська наука, яку зараз уособлює НТШ, покликана продовжувати цей ренесанс, аби здолати злободення сучасної доби самоусвідомленням і розкріпаченням наших нещасних земляків, особливо на сході України. Завданням товариства у цю пору є подбати, щоби дух і думки Великого Кобзаря й наукові надбання про нього правдиво, вірно та достойно передати майбутнім поколінням, не залежно від політичних змін і труднощів історичного процесу. А це можливо тільки у вільній, демократичній держані, провідники якої чесно й розумно служать своєму народові.
Усупереч давній латинській приказці, що, мовляв, у час війни музи мовчать, ми не маємо права мовчати, хоча Україна й перебуває у воєнному стані. Нам слід боротися і молитися словами Кобзаря: «Подай душі убогій силу».
Щоб огненно заговорила.
Щоб слово пламенем взялось.
Щоб людям серце розтопило,
І на Україні понеслось,
І на Україні святилось
Те слово, Божеє кадило.
Кадило істини. Амінь!
Академік Леонід Рудницький, президент Світової ради НТШ
Професор Анатолій Карась, генеральний секретар

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply