Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Відкритий лист до секретаря Гейґела

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Відкритий лист до секретаря Гейґела
Чак Гейґел

Чак Гейґел

Достойному Чаку Гейґелу, секретареві оборони
Департамент оборони, 1400 Оборона, Пентаґон
Вашинґтон, округ Колумбія 20301-1400

Шановний пане секретар! Кілька моїх друзів, американських ветеранів українського етнічного походження, попросили мене написати вам про матеріальну, не смертельну, американську військову допомогу Україні. Як ви знаєте, Україна була знищена у військовому стосунку, спочатку – через економічні проблеми, корупцію, зневагу та, більше свідомо, з 2010 року завдяки спільним зусиллям Кремля й кремлівського лакея колишнього президента України Віктора Януковича. Останні зусилля були частиною змови, щоби зробити Україну слабкою і, таким чином, сприйнятливою до російського психологічного тиску, залякування та навіть фізичної сили.
На цей момент Україна була би вельми вдячна за будь-яку військову підтримку. Сполучені Штати пропонували допомогти дечим із того, що вважається не смертельною зброєю. Проте поняття «не смертельна» дуже багато в чому залежить від інтерпретації. Я так розумію, що Україна звернулася з проханням надати їй частину надлишкового військового майна, що належить США, але зараз перебуває в Європі, і це застопорилося через бюрократичне та неправильне тлумачення Державного департаменту. Там не повинно бути ніякої двозначності щодо обладнання, яке використовується для захисту від шкоди, а не завдавання шкоди. Зовсім нещодавно, під час президентських інавгураційних подій в Україні, віце-президент Джо Байден оголосив про майже 50 млн USD нової допомоги Україні для здійснення конституційної реформи, зміцнення єдності й ефективного прикордонного контролю.
Ситуація в південно-східній Україні залишається невизначеною в кількох містах і селищах, зокрема на кордоні Україна-Росія. Насправді кілька точок перетину кордону, контрольованих російськими збройними терористами, дозволили кільком російським танкам і бронемашинам увійти на територію України. Це сталося останніми днями під пильним наглядом російського літака. Президент Росії Путін, як багато разів у минулому, відмовився від підтвердження російської співучасті, але доказів проти Росії є більш ніж достатньо. Тепер повинно бути абсолютно зрозуміло, що Росія має імперіалістичні проекти, принаймні щодо України, можливо, навіть щодо наших східних союзників по НАТО, і що її публічні заяви та міжнародні зобов’язання не мають значення.
Україна дуже сильно потребує допомоги/захисту для своїх прикордонників, а також військових Національної гвардії, працівників Служби безпеки тощо. Зокрема, Україна потребує гуманітарної допомоги та матеріально-технічної транспортної підтримки, щоби домогтися мобільності спеціально підготовленого персоналу, захистити їх шоломами й жилетами та наданням екстреної медичної допомоги.
Поточні недоліки впливають не тільки на ситуацію в південно-східній частині України, але по всій її території, позаяк економічні та конституційні реформи затримуються, поки країна не в змозі забезпечити та зміцнити свою єдність.
Нова та недорога нагода допомогти Україні відкриється незабаром для Міністерства оборони США. Ясно, що я маю на увазі не смертельні, надлишкові поставки, які не є зброєю, боєприпасами або матеріалом, призначеним для завдавання важких тілесних ушкоджень чи смерті, і відповідають вимогам Розділу 10 Кодексу США, що підпадає під юрисдикцію міністра оборони. Позаяк це — надлишкові запаси, вони справді не коштували б нам майже нічого. Водночас вони істотно допоможуть Україні в галузі зміцнення єдності та прикордонного контролю України, про що й говорив віце-президент Байден в Україні.
Припускаю, що зі скороченням великої участі США в Афганістані тисячі транспортних засобів та іншого обладнання, таких як шоломи, жилети, які використовувалися в Афганістані, будуть у надлишку. Поступовий процес скорочення в Афганістані може початися вже зараз, оскільки основне розмежування заплановано на грудень 2014-го. Терміни збігаються з безпосередньою потребою України в такій гуманітарній, не смертельній, підтримці. Зі своїми вантажними літаками українці будуть мати можливість забрати ці предмети для перевезення в Україну.
Незадовго до нашого вступу в Другу світову війну ми надали (віддали) Великій Британії під домовленість «позичити/орендувати» низку кораблів США Destroyer, аби захистити Британію від німецьких підводних човнів, знаючи дуже добре, що «кредит» не буде погашений. Так само можна «позичити» Україні кілька таких автомобілів, як Hummer, середніх вантажівок і MRAPS (Mine Resistant/убезпечені від засідки) транспортних засобів під подібні домовленості «позичити/орендувати». Зі своїми великої ємкості вантажними літаками українці будуть мати можливість забрати ці предмети для перевезення в Україну.
Український новообраний Президент Петро Порошенко нещодавно згадав про американську програму «позичити/орендувати», і він, безумовно, добре обізнаний щодо цієї можливості надлишкових поставок із Афганістану. Матеріально-технічні питання можуть бути узгодженні між нашим Державним департаментом і українськими колегами, якщо ви, пане секретар, і Департамент оборони готові приступити до справи.
Дякую за ваш люб’язний розгляд цього запиту. Ваша оперативна дія відчутно сприятиме підвищенню безпеки України та допоможе новому Президенту України в зміцненні єдності країни, що дозволило б йому почати процес проведення таких необхідних конституційних і економічних реформ. Люди в Україні, а також українські американці, серед яких є багато ветеранів США, були би дуже вдячні.
З повагою, Аскольд С. Лозинський, стурбований український американець
13 червня 2014
Копії — достойний Джо Байден, достойний Джон Керрі, достойний Петро Порошенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply