Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Важливий внесок в українську некрополістику

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

Важливий внесок в українську некрополістику
Обкладинка видання

Я отримала від Консисторії УПЦ США ілюстрований довідник «Цвинтар Церкви-пам’ятника св. Андрія Первозванного у Савт-Бавнд-Бруку, Нью-Джерзі», в якому вміщено відомості про багатьох американських українців і місце їхнього вічного спочинку. Про це видання 22 серпня була докладна розповідь у тижневику «Міст». Книга розповіла також про моїх діда і батька Василя Григоровича та Василя Васильовича Кричевських. На жаль, там є певна неточність — мій батько ніколи не малював у Парижі, там був його брат Микола. А так, книга цікава, бачу багато знайомих, де вони поховані і коли. Було б добре передбачити видання другого тому довідника, у якому вмістити відомості про інших людей, похованих на цвинтарі.
Лев Хмельковський, упорядник книги і редактор «Свободи», готовий продовжити цей проєкт. Для цього треба вислати йому в електронному вигляді їхні короткі біографії та фотографії на електронної пошту: levkhmel@gmail.com. Якщо хтось не має електронної скриньки, можна вислати друковані чи рукописні матеріали й фотографії до Консисторії на адресу: Ukrainian Orthodox Church of the USA, P. O. Box 495, South Bound Brook, NJ 08880.
У наступному виданні варто передбачити доповнення вже поданих життєписів (у книзі немає біографій ряду письменників і діячів визвольних змагань), а також передбачити можливі уточнення. Книгу варто розцінювати як важливий внесок в українську некрополістику — опис поховань і цвинтарів — яка в самій Україні після набуття Незалежности ще не набула поширення.
Катерина Кричевська-Росандіч, Маунтін-В’ю (штат Каліфорнія)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply