Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Українське медіазаконодавство — знову в центрі уваги

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Українське медіазаконодавство — знову в центрі уваги

Всесвітня асоціація видавців газет і новин (WAN-IFRA) і Всесвітній форум редакторів вітають рішення Верховної Ради України (ВРУ) зняти з розгляду проект закону, яким передбачалось повернення карної відповідальності за наклеп, і закликають президента України Віктора Януковича забезпечити чітке дотримання країною принципів свободи слова.

WAN-IFRA закликала українських парламентаріїв прийняти рішення про припинення розгляду законопроекту. В окремому листі до президента України з протестом проти цієї нової атаки на свободу медіа в країні, WAN-IFRA закликала його вжити обіцяних заходів для забезпечення підтримки сильній і незалежній пресі.
Під час проведення 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів у Києві й на зустрічі з членами Правління WAN-IFRA та Форуму редакторів, Віктор Янукович запевнив у відданості країни ідеалам «повністю відкритого та демократичного суспільства» з незалежними медіа та дотриманням принципів свободи слова.
Проте за час, який минув від тієї зустрічі, ВРУ проголосувала за внесення поправок до Кримінального кодексу та за повернення карної відповідальності за наклеп із можливим терміном ув’язнення аж до п’яти років. Окрім того, державні органи продовжували тиснути на приватну телекомпанію TVi. Хоча правляча партія відкликала законопроект, прийнятий у першому читанні 26 вересня, і відклала подальше обговорення цього питання на період після проведення парламентських виборів (28 жовтня), WAN-IFRA та WEF шукають додаткових підтверджень, що ця пропозиція буде остаточно відхилена.
ВРУ переважною більшістю голосів прийняла 2 жовтня рішення про зняття з розгляду законопроекту про введення карної відповідальності за наклеп під тиском місцевої й міжнародної критики. «Ми просимо вас виконати всі належні дії для того, щоби гарантувати, що ваша країна в майбутньому буде повністю відповідати міжнародним стандартам у питанні свободи слова», — раніше наголошувати міжнародні організації у своєму листі до президента України.
Повертаючись до телеканалу TVi, необхідно зауважити, що банківські рахунки приватної телекомпанії були заблоковані державними органами після рішення суду щодо необхідності сплатити податки на суму близько 500 тис. USD.
Продовженням стало рішення провідного оператора кабельних мереж країни компанії «Воля» перемістити сигнал TVi зі звичайного пакету кабельних програм до преміум-пакету, що призвело до різкого зменшення кількості глядачів. TVi, відомий своєю критикою дій влади, наполягає, що рішення «Волі» є вмотивованим і продиктоване тиском із боку влади. Телеканал доповідає про зменшення аудиторії й у кабельних мережах інших провайдерів упродовж останніх місяців, що вже призвело до скорочення його аудиторії з 13 млн глядачів до 9,5 млн.
«Ми повторюємо свій заклик дозволити медіа професіоналам відкрито повідомляти про випадки корупції та гарантувати сприяння з боку влади для створення середовища, де вільна преса може розквітати й процвітати, залишаючись не залежною від урядового, політичного чи економічного впливу, — підкреслила Елісон Местон, директор WAN-IFRA зі свободи преси. – Ми радимо президенту України дати міцні та чіткі гарантії того, що карна відповідальність за наклеп не буде повернута в Україні. А також гарантувати, що TVi зможе продовжити мовлення без залякування чи бар’єрів».
WAN-IFRA базується в Парижі (Франція) і Дармштадті (Німеччина). Має підрозділи в Синґапурі, Індії, Іспанії, Франції та Швеції та є всесвітнім об’єднанням видавців газет і новин. Вона представляє більш ніж 18 тис. видань, 15 тис. он-лайн сайтів і понад 3 тис. компаній у понад 120 країнах світу. Ключовою місією є захист і популяризація свободи слова, якісної журналістики та редакційної цілісності, а також розвиток процвітаючих бізнесів.
Щодо інформації звертайтеся до Ларрі Кілмана, заступника генерального директора та директора з питань комунікацій та зв’язків із громадськістю: WAN-IFRA, 96 bis, rue Beaubourg, 75003 Paris France. Tel: +33-147-428-507. Fax: +33-142-789-233. Mobile: +33-610-289-736. E-mail: larry.kilman@wan-ifra.org.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply