Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Санкції мають вдарити особисто по Путіну

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Санкції мають вдарити особисто по Путіну

Федір Грипась

Добридень, шановна редакціє! Нещодавно у друзів я зустрілася з чоловіком, котрий приїхав із візитом до Канади, щоб взяти участь у конференції з питань прав людини у Торонто. Зрозуміло, що в українській компанії так чи інакше розмова неодмінно переходить на події в Україні. Мій новий знайомий, громадянин Російської Федерації (РФ), на диво мав дуже тверезий погляд на ситуацію. Коли почала з ним розмовляти детальніше, то дізналася, що Федір Грипась — активіст із Москви, котрий вже багато років займається правозахисною діяльністю в Росії та бере участь у різноманітних опозиційних громадянських акціях. Мене дуже вразила його позиція, і я запропонувала йому викласти свої думки. Сподіваюся, що читачі тижневика «Міст» зможуть оцінити його позицію.
З повагою, Ганна

Звернення етнічного українця, громадянина РФ, до колишніх співвітчизників

Любі друзі, колишні співвітчизники, усі ті, кому небайдужі долі України та РФ! Ми всі зараз спостерігаємо трагічні події в Україні, які штовхають наші братерські народи на шлях ворожнечі, ненависті та братовбивчої війни. Ця війна вже почалася. Кривава бійня вже забрала життя тисяч людей в Україні. Але спробуймо дати відповідь на одвічне російське запитання: хто винен? Хто привів до взаємної ненависті два колись братерських народи? Хто посіяв ворожнечу між нашими родинами?

Прагнення довічної диктатури
Для мене відповідь одна: Путін. І я хочу, щоби ви знали, що у РФ є багато людей, котрі поділяють саме такий погляд на ситуацію. Саме він штовхнув Росію в яму тоталітаризму. Саме він знищив у країні можливість висловлювати свою громадянську позицію. Саме він знищив у країні свободу слова, запровадив тотальний контроль і цензуру, влаштував переслідування та репресії за інакодумство. Путінський режим перетворив будь-які вибори на фарс. Він побудував у країні повністю корумповану систему, яка виконує кожну примху «царя», не зважаючи на законність, здоровий глузд і навіть Конституцію РФ.
Будь-яке слово диктатора стає законом і керівництвом до дії. Він знищив правосуддя в Росії. Суди перетворилися або на інструмент розправи з інакодумством, або на «апарат для викачування грошей» як із позивача, так і з відповідача. Усі його друзі казково багатіють день за днем, розкрадаючи державний бюджет, а російський народ убожіє. Зростає рівень безробіття, особливо в реґіонах. А слідом зростає й кількість наркоманів і алкоголіків. Путін свідомо перетворює російський народ на алкоголіків і наркоманів, бо такими легше керувати. Він перетворив великий російський народ на своїх рабів! Проте рабовласницька держава може існувати тільки за «залізною завісою». Основна мета Путіна — довічна диктатура. А це можливо тільки в умовах цілковитої ізоляції, як у часи СРСР.
Тому демократичні процеси, що почалися в Україні, для нього — смертельно небезпечні. Вільна, економічно розвинена Україна є згубною для путінського режиму, бо неодмінно призведе до усвідомлення росіянами того, що можна жити інакше.
Путін панічно боїться повторення українських подій у РФ. Це просто знищить його режим. На відміну від інших диктаторів, котрі нищили український народ розкуркулюванням, висилкою на Урал і в Сибір, котрі влаштували Голодомор, Путін таких можливостей не має. Усі свої 14 років при владі він постійно втручався у внутрішні справи України. Узяти хоча би постійні заборони на ввезення тих або інших українських товарів, ціни на газ, які для братерської країни були вищими, ніж для економічно розвиненої Німеччини. Він постійно втручався в політичну систему України, намагаючись перетворити її на російську та поставити при владі повністю залежну від нього маріонетку. Але події осені 2013-го й зими 2014-го повністю зруйнували його плани. Українці повстали проти рабського підпорядкування РФ. Майдан визволив Україну з-під гніту злодія Януковича й обрав демократичний європейський шлях розвитку. Звісно ж, самолюбство диктатора не витримало такого неочікуваного повороту, і він відразу ж завдав удару в спину: анексував Крим, не зважаючи ні на російсько-українські відносини, ні на низку міжнародних угод і домовленостей.
Але демократична Україна і далі залишається для нього смертельною загрозою. Йому потрібна злиденна, замерзаюча, розколота на багато частин держава. Саме такою і малюють її зараз путінські засоби масової інформації (ЗМІ). Мета цієї пропаганди — вселити в людей ідею, що демократія, європейські цінності та політичні свободи довели країну до розрухи та зубожіння. Не корумпований проросійський бандитський режим, а саме людські цінності та політичні свободи.Власне для цього Путін розв’язав військовий конфлікт на південному сході України, намагаючись спровокувати громадянську війну.
Сформоване з кадрових працівників російських спецслужб і підрозділів військове керівництво Донецької та Луганської «народних республік» (ДНР і ЛНР, відповідно) і російські бойовики інспірували кривавий конфлікт, у якому загинули та продовжують гинути громадяни України. Цей конфлікт конче необхідний Кремлю як приклад, яким у серця росіян можна вселити ще більший жах. Хочете демократії — ось вам фашисти та бандерівці, хочете політичних свобод — ось вам братовбивча війна. Постійна брехня російських ЗМІ полегшує завдання Путіна виростити ненависть і недовіру між сусідніми народами. Ця війна — ще один крок Путіна на шляху до його мети — розділити й ізолювати один від одного російський і український народи.
Ще однією «цеглиною», яку вклав путінській режим у «стіну» ізоляції РФ, став збитий цивільний «Боїнг». У відповідь на цей варварський акт, котрий показав усьому світові, що бойовики ДНР і ЛНР насправді — ніхто інший, як терористи, США та Євросоюз посилили санкції щодо РФ.
Та все це грає на руку саме Путіну. Тепер росіян іще більше можна залякати злими європейцями й американцями, НАТО, яке бажає напасти на РФ, й українцями, котрі збивають літаки! Саме так і «віщають» зараз всі російські канали. Інакше, як карателями та нелюдами, котрі вбивають дітей, росіяни українців тепер не уявляють.
Я на собі відчув хвилю ненависті та злоби, яку здійняли російські ЗМІ, а потім підхопили зазомбовані росіяни.
Я ніколи не ображався, коли мене називали «хохлом». Не бачив у цьому прізвиську нічого образливого чи ганебного. Також, коли в Україні казали «москалі», навряд чи хотіли когось цим принизити. Тепер, коли люди в РФ бачать українське прізвище, то будь-яке спілкування починають із прямої аґресії. І це відбувається в Москві, культурному й освіченому місті! Можете собі уявити, що діється в провінції? Для багатьох росіян тепер слова «українець» і «ворог» стали синонімами. Якщо таке ставлення відчувають громадяни РФ, котрі все життя живуть і працюють там, то спробуйте уявити, що випадає на долю громадян України, котрі перебувають на заробітках у Росії. Ще два роки тому у РФ працювало більш як 3 млн. українських громадян. Тепер їх майже не залишилося. Російський ринок праці для них просто закрили.
На відміну від інших країн, у РФ основним джерелом інформації є телебачення, а не Інтернет. Тому всі спроби світового суспільства, спрямовані на послаблення режиму Путіна, просто перебріхуються та перетворюються на черговий «жах для росіян». Росія сама припиняє закупівлю м’яса в Арґентині, Новій Зеландії, Австралії та Канаді, а молочної продукції — у Прибалтиці. Але росіянами це подають як бажання Заходу спровокувати продовольчу кризу та голод у РФ. Відповідно, ненависть простих росіян до Заходу зростає, і любов до «захисника вітчизни» Путіна — теж.

Що ж могло би зупинити злочинний режим Путіна?
* Санкції мають бути не проти секторів економіки, а стати іменними й спрямованими проти конкретних російських олігархів і підконтрольних їм підприємств, які є «гаманцями» режиму. За цим мав би прослідувати обов’язковий арешт капіталів цих людей за кордоном. Тоді рупору Кремля важко буде пояснити народові, чому цей удар Заходу націлено саме на них, а не на російський народ.
* Санкції неодмінно мають бути спрямовані особисто проти Путіна та його родини. Адже, незважаючи на те, донька Путіна на широку ногу живе в Європі, і її ніхто не запитує про походження статків. А мали би. І зробити це треба публічно.
* Деякі секторальні санкції мають стати реальними, а не сміховинними, як, наприклад, заборона «Роснафті» на короткотермінові кредити. Треба максимально скоротити використання російської нафти й газу у світі, максимально закрити російським банкам і фінансовим установам доступ до світових ринків капіталу.
Тоді народ зрозуміє, що ці санкції спрямовані не проти нього, а проти диктатора, його оточення – тих, що узурпували владу в Росії. Саме тоді країна зможе прокинутися та повернутися до революційної ситуації 1991-1993 рр., коли повалили більшовицьку диктатуру.
Ми всі, кому небайдужа доля РФ та України, маємо докласти зусиль до того, щоби зупинити Путіна, змусити його припинити аґресію проти України та знищення свого народу в Росії. Громадська думка, яка певною мірою формує світогляд лідерів Заходу, має змусити цих лідерів піти на повну особисту ізоляцію Путіна. Саме так, як це зробили з Лукашенком: він перетворився на міжнародного ізгоя. Мабуть, треба навіть розглянути питання про виключення путінської Росії з усіх вагомих світових організацій — ООН, ОБСЄ, ЮНЕСКО й інших. Якщо би FIFA прийняла рішення щодо перенесення чемпіонату світу 2018-го з РФ у будь-яку іншу країну світу, це було б іще одним кроком до погіршення іміджу диктатора.
Громадяни РФ мають бути відверті самі з собою: скинути путінський режим можуть тільки вони. Путін раніше чи пізніше має постати перед Гаазьким трибуналом й особисто відповісти за всі свої злочини!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply