Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

«Нормандська зустріч» 9 грудня в Парижі щодо вирішення війни РФ в Україні

Автор:

|

Грудень 04, 2019

|

Рубрика:

«Нормандська зустріч» 9 грудня в Парижі щодо вирішення війни РФ в Україні
Донбас — це Україна!

Канадська група сприяння демократії в Україні у своєму листі до прем’єр-міністра Джастіна Трюдо прагне отримати підтвердження історичної підтримки Канади щодо України. Група просить його звернутися до своїх колег Еммануеля Макрона, президента Франції, та Анґелу Меркель, канцлерку Федеративної Республіки Німеччина (ФРН), щоб вони підштовхнули Російську Федерацію (РФ) до виведення своїх військ із України і тим самим зупинили шестирічну війну.
З моменту вторгнення в Крим (2014) почалася війна, в якій загинуло близько 14 тис., поранено понад 30 тис. та переміщено 1,5 млн осіб. «РФ повинна бути покарана за порушення міжнародного права та порушення суверенних кордонів, — каже Мирослава Олексюк, активістка з Торонто. — Економічні санкції, вочевидь, недостатні. Злочини РФ тривають. Якщо вона здобуде перемогу на «нормандській зустрічі», то сприйме це як можливість далі створювати хаос, військову, соціальну війну та кібератаки в мережах не лише в
Україні, а й у всьому світі».
Лист закликає до створення нової системи стримувань аґресивних держав, передусім РФ, із метою напрацювання теперішньою коаліцією спеціальних дороговказів для покарання порушників. У цьому листі експертній групі НАТО пропонують заповнити існуючу прогалину між теперішніми економічними санкціями й остаточним покаранням аґресора — введенням воєнних дій, завдяки встановленню системи градуйованих покарань, які збільшуються в міру продовження або зростання злочинів. «Держави й їхні лідери повинні бути покарані», — йдеться у листі.
Експертна група також повинна внести корективи в певні трактування для того, щоб Росія-злочинець на судовому процесі проти неї не виступала в ролі судді, продовжує лист. «Поточна ситуація така, що РФ у складі місії Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) здійснює контроль над розв’язаною нею війною в Україні, водночас є довірчим членом G20, SWIFT, а також під час ведення злочинної війни впливає на рішення суддів у Раді Безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН). Усе це — справжнє божевілля, — каже Оксана Башук Хепберн, член Групи.
Група понад усе прагне, щоб Канада стала п’ятою державою на перемовинах у нормандському форматі, збалансувавши проросійські тенденції ФРН і Франції. «Росію-злочинця треба зупинити. Тиск на Україну щодо капітуляції перед РФ зміцнює президента Путіна, а не демократії», — додає вона.

КГСДУ звертається до Трюдо у справі перемовин у нормандському форматі
Шановний пане прем’єрміністр!
Вітаємо вас із нещодавньою перемогою на парламентських виборах. Бажаємо вам значних успіхів у вирішенні Канадою глобальних проблем, передовсім миру та безпеки.
Саме це й є метою написання нашого листа. Ми хочемо просити вас про участь у зустрічі з керівниками Франції, ФРН, України та РФ, яка відбудеться 9 грудня з метою вирішення анексії Криму та війни на Донбасі. Насправді ситуація жахлива. Адже аґресор позбавив життя приблизно 14 тис. осіб, водночас поранено понад 30 тис., а кількість переміщених досягла майже 1,5 млн. Понад те РФ заперечує свою причетність до згаданих злодіянь.
Це знана російська методологія: спричинитися до хаосу, заперечувати його та далі просуватися до досягнення поставленої мети. Ми впевнені, що РФ чинитиме аналогічно й під час нормандської зустрічі, шукаючи карт-бланш для продовження злочинних дій, не несучи за це жодної відповідальності. Здавалося б, що урешті РФ повинні стримати. Однак у це мало віриться.
Нещодавно РФ, звинувачена у військових злочинах, вийшла із Женевської конвенції щодо захисту жертв міжнародного збройного конфлікту. Виглядає, що таким чином вона хоче уникнути відповідальності, далі посилюючи конфлікти в Україні, Сирії чи деінде. Крім цього, ми глибоко стурбовані тим, що РФ сконцентрувала тисячі одиниць військової техніки на українському кордоні.
Ми також занепокоєні домінуванням власних інтересів у глобальних демократіях, які будь-яким чином прагнуть умотивувати зайняті ними проросійські позиції. Еммануель Макрон, президент Франції, публічно висловився про скасування санкцій РФ, водночас Анґела Меркель, канцлерка ФРН, не зважає на зростання енергетичної залежності більшості Європи від РФ після введення в експлуатацію «Північного потоку-2». Такі дії зміцнюють РФ, а не демократії.
Виглядає, що перемовини в «нормандському форматі» відбуватимуться на користь РФ, вочевидь, на шкоду Україні. Зауважимо, що капітуляція України є неприйнятною як для неї, так і для провідних демократичних держав. Бо РФ є злочинцем і не повинна здобувати своєрідну підтримку за вчинені нею злочини. Інакше вона далі поширюватиме хаос, руйнуватиме демократії по всьому світу і навіть посягатиме на суверенні території.
Отже, результат перемовин у «нормандському форматі» вплине на весь світовий розклад. Враховуючи це, в нашому листі від 29 листопада ц. р. ми запропонували Канаді, яка, маючи загально визнану репутацію й особливе партнерство з Україною, приєднатися п’ятим учасником перемовин у «нормандському форматі».
Коли ж через брак часу це стане неможливо, то просимо вас висловити керманичам Франції і ФРН свою чітку позицію: Канада підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. При цьому РФ повинна виконувати умови припинення вогню (за останні дні серед українських військових збільшилася кількість вбитих і поранених); вийти з анексованого Криму й окупованого Донбасу; не змушувати Україну до особливого статусу Донбасу, що, зрештою, суперечить Конституції України.
Не виключено, що перемовини «нормандської четвірки» виявляться безуспішними. Тоді Канада, розуміючи сутність мінських домовленостей, укладених здебільшого на користь Росії-аґресора, повинна порушити питання про припинення їхньої дії.
Але й це не сприятиме цілковитому вирішенню проблеми. Адже РФ продовжить порушувати міжнародні закони й угоди, позаяк ендемічна проблема покарання — економічні санкції — недостатня для досягнення потрібних результатів. Бо злочинець відчуває свою безкарність, а тому глобальна загроза залишається. Отже, потрібен суворіший підхід у відносинах із РФ, як із будь-якою аґресивною державою.
Відповідь на всі виклики можна знайти в розробках нової експертної групи НАТО, створеної для розвитку та зміцнення її політичного впливу. Ідея надзвичайно своєчасна, оскільки демократичні лідери стикаються з глобальними загрозами автократичних режимів, у т. ч. з розповсюдженням ядерної зброї, геноцидом, зачищенням територій і масовими міґраціями. Експертна група, членом якої є Канада, повинна зробити свій провідний внесок.
Сучасна практика застосування міжнародного права полягає в тому, щоб існуюча коаліція завдяки спеціальному обґрунтуванню могла б використати каральні заходи проти порушників або, зрештою, вжила військові дії. Експертна група здатна позбутися наявних недоліків, викликаних малоефективними санкціями та недостатньою протидією аґресорові. Це може бути система поступових покарань, які збільшуються в міру тривання злочинів або через їхнє наростання. Звісно, держави, а також їхні лідери повинні бути покарані.
Якби така настанова існувала, то беззаконня РФ, як і постійно наростаючі з її подачі глобальні військові, соціально медійні війни та кібератаки, могли б бути менш руйнівними.
Теперішня протидія міжнародному праву з боку РФ повинна призвести до посилення санкцій та виключення її з таких суб’єктів як G20, WTO, SWIFT, а навіть РБ ООН. Водночас її не можна допускати до контролю над власними злочинами в зоні бойових дій на Донбасі через її участь у місії ОБСЄ, а також заперечувати свої злочини на майбутніх перемовинах у «нормандському форматі».
Повертаючись до нагального, хочемо підкреслити, що, спостерігаючи вплив РФ на політичне життя США, а також їхнього президента, котрий демонструє підозріле благоговіння до російського колеги, Канада й її союзники повинні посилено дбати про власну безпеку. Протистояти РФ є обов’язком кожного з них. Зокрема, таким обов’язком на перемовинах у «нормандському форматі» є вплив на Францію та ФРН із метою посилення їхнього несприйняття аґресії РФ, а також відстоювання демократичних прагнень України.
Ми впевнені, що висока міжнародна репутація Канади та ваша непохитна позиція забезпечать те, що Франція та ФРН у трактуванні військової аґресії РФ проти України опиняться по боці добра та справедливості.
Дякуємо, що взяли до уваги нашу позицію. З великим інтересом будемо стежити за прогресом у цих питаннях. Будемо раді надати вам відповідну допомогу.
З найкращими побажаннями, члени Канадської групи сприяння демократії в Україні:
Оксана Башук Гепберн, д-р Ігор Цап, д-р Роман Якубов, Вікі Карп’як, Мирослава Олексюк, Марта Онуфрів, д-р Лада Рослицька, Стефанія Савин, Оксана Шмигельська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply