Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Знайшли затонулий «корабель скарбів»

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

Знайшли затонулий «корабель скарбів»

Південнокорейська компанія Shinil Group оголосила, що на дні Японського моря виявила корабель, який затонув 113 років тому. Крейсер «Дмитрій Донський» належав до флоту Російської імперії. Під час російсько-японської війни 1905 року біля корейського острова Уллунг-до його потопили японські крейсери.
Разом із кораблем, на дно пішла й гора золота. За даними істориків, «Дмитрій Донський» перевозив казну російського тихоокеанського імператорського флоту — загалом 200 т золота у злитках і монетах. Навіть на початку ХХ ст. вантаж корабля коштував чимало, а зараз скарб узагалі безцінний. Адже лише ціна золота становить понад 130 млрд USD. Сам же корабель є безцінним, незалежно від шкоди, завданої йому під час війни та після більш ніж столітнього перебування на дні моря.
Крейсер знайшли на глибині 434 м, за 1,3 км від острова Уллунг-до. Компанія Shinil Group як доказ продемонструвала кадри з дна, на яких видно напис на кормі корабля, а також оголосила точне місце розташування затонулого судна.
Тепер залишилося лише підняти корабель на поверхню. Цим восени займеться міжнародна група, до складу якої входять працівники Shinil Group і партнери з Канади, Великої Британії та Китаю. Кому дістануться скарби? Формально судно належить неіснуючій Російській імперії. Компанія заявляє, що готова віддати половину вартості знайденого на судні безпосередньо Росії. Ще 10 % — інвестувати у розвиток туристичної інфраструктури на острові Уллунг-до. Зокрема, збудувати музей, присвячений російсько-японській війні та самому крейсеру «Дмитрій Донський».
Однак не усі поділяють ентузіазм корейських дослідників. Зокрема, російські медіа повідомили, що більшість російських істориків переконані, що на затопленому судні золота немає, оскільки казну флоту перевозили зовсім інші кораблі.

Андрій Павлишин, ZIK

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply