Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Знайшли стародавню гробницю з незвичайними візерунками

Автор:

|

Лютий 07, 2021

|

Рубрика:

Знайшли стародавню гробницю з незвичайними візерунками
Незвичайна гробниця

Під час нещодавніх розкопок у китайському місті Аньян (провінція Хенань) археологи виявили невластиву для країни знахідку — саркофаг пари з незвичайними візерунками. Науковці знайшли саркофаг сімейної пари на ім’я Цюй Цин, що жила за часів правління династії Сунь між 581 і 618 рр. Згадки про цю заможну та впливову родину в історичних джерелах раніше не зустрічалися.
Напис на саркофазі допоможе у вивченні історії каліграфії. Однак особливу увагу привернули незвичайні для китайської культури цього періоду візерунки. Археологи з’ясували, що ці орнаменти характерні для послідовників зороастризму — релігії, що з’явилася на території Персії, сучасного Ірану. Її сповідували також деякі народи в Середній Азії.
Ці зороастрійські візерунки показують повсякденне життя сім’ї Цюй Цин і вказують на те, що поховане в могилі подружжя можливо дотримувалося цього рідкісного для Китаю вчення. «Сім’я Цюй жила в районі Лунс, який довгий час займав основну частину Шовкового шляху, тому на них глибоко вплинули європейські, західноазійські та середньоазійські культури», — розповів Конґ Демін, керівник Аньянського інституту культурних реліквій та археології.
Крім цього, археологи виявили у гробниці велику кількість вишуканих виробів із білого фарфору, який виробляли в Сянчжоу. Зокрема, вчені сподіваються за їхньою допомогою детальніше вивчити історію виробництва, яке тисячоліттями було гордістю Китаю.
Як повідомляв «Міст», знайшли гробницю жерця, котрий помер 4400 років тому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply