Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Знайшли боксерські рукавички часів Римської імперії

Автор:

|

Березень 08, 2018

|

Рубрика:

Знайшли боксерські рукавички часів Римської імперії

У графстві Нортумберленд на півночі Англії виставили на загальний огляд боксерські рукавички часів Римської імперії, знайдені під час розкопок біля оборонного укріплення Валу Адріана. На думку експертів, котрі беруть участь в розкопках в Віндоланде, археологічна знахідка — «єдиний екземпляр, що вижив із часів Римської імперії». Йдеться про шкіряні накладки для кистей рук. Шкіряні смужки щільно прилягали до кісточок пальців, захищаючи від каліцтв. Мабуть, такі «рукавички» використовувалися в кулачних боях.
Професор Ендрю Бірлі, директор центру розкопок Vindolanda Trust, не приховує захоплення «дивовижною знахідкою». «Мені вже доводилося спостерігати зображення боксерських рукавичок на бронзових скульптурах, або на картинах, але побачити їх наживо — це щось неймовірне», — тішиться він.
«Усі наші знахідки зближують нас трохи з людьми, що жили майже 2 тис. років тому. Але просто волосся стає дибки при одній думці, що ти знайшов щось настільки ж дивовижне», — радіє професор.
Стародавні шкіряні накладки виявили разом із письмовими табличками, мечами та взуттям. Більша за розміром рукавичка була зроблена з цільного шматка шкіри і набита натуральним матеріалом, який міг застосовуватися для амортизації ударів.
Менша за розміром рукавичка, яка була знайдена в «майже ідеальному стані», була зроблена з жорсткої шкіри. Ймовірно, мова йде не про одну парі рукавичок. Згідно з наявною інформацією, рукавички застосовувалися в тренувальних боях, оскільки в них відсутні металеві вставки, які використовуються в давніх боксерських поєдинках.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply