Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

«Забавлянки» на iPad — для української дитини

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

«Забавлянки» на iPad — для української дитини

Нарешті на AppStore з‘явилася інтерактивна книжка для наймолодших українською мовою!

Коли в житті людини з’явився Інтернет, у видавничій справі сталася революція. Електронні книги все більше наступають на ринок паперових книжок. Тривалий час побутувала думка, що дитячих книг це не торкнеться, адже дитині потрібне спілкування з книжкою на рівні дотику. Це все — правда, діти дійсно повинні мати книги, які вони можуть «спробувати на зуб». Однак технології так швидко розвиваються й пропонують такі широкі можливості, що просто неможливо втриматися від спокуси отримати дитячу електронну інтерактивну книжку. Тим більше що це так доступно за ціною й так цікаво!

Україна досі стояла осторонь електронних інтерактивних книг для дітей. Адже в ній ще немає інтернет-крамниці AppStore. Та це не означає, що там немає фахівців, які можуть виконувати такі проекти на належному рівні. Головне — вчасно стартувати.

Першою україномовною електронною інтерактивною книжкою під iPad стала книжечка «Забавлянки» від львівського видавництва дитячої літератури «Видавництво Cтарого Лева», котра ожила завдяки зусиллям програмістів теж львівської компанії Arivo.

Така електронна інтерактивна книжка має багато переваг над паперовою. Адже її написано досконалою сучасною мовою. До того ж, вона має звукове відтворення тексту. Із нею дитині буде дуже легко вивчати слова, поняття, віршики. А якщо малеча виростає у двомовному середовищі, то ця книжечка допоможе їй в опануванні правильною вимовою сучасної української мови.

Ще одна перевага — економія часу на пошуки книжки в традиційній книгарні та коштів за пересилку з України. Але найголовніше — це її творчий потенціал. Книжечка, з одного боку, — досить проста, і з нею можуть бавитися діти віком 2—4 років. А з іншого боку — цікава, пізнавальна й розвивальна. Дитина, водячи пальчиком по екрану, оживляє предмети, надає їм звучання, упорядковує чи розкидає. Малюк надовго захопиться такою книжкою. Розробник Роман Бурда апробував усі цікавинки, забавляючи ними свою маленьку донечку. Трирічна Христинка із цікавістю вивчала можливості кожної сторінки, а також уважно слухала віршики. «Найбільше дівчинці до вподоби сцени з дощиком і чоботарем, — каже пан Роман. — Уже прослухавши віршик три-чотири рази, вона запам’ятала окремі рядки та розповідала їх, намагаючись відтворити інтонацію ориґіналу».

Автор маленьких милих віршиків — знана українська письменниця Галина Малик, симпатичні ілюстрації створила молода художниця Вікторія Намозова, а озвучила текст Мар’яна Савка, головний редактор видавництва.

Книга вже отримала схвальні відгуки від батьків. «Забавлянки» всього за $1,99 можна придбати в AppStore з будь-якого куточка світу у двох варіантах — під iPad і під iPhone/iPod Touch.

Це — лише перша ластівка. Попри те, що кількість програм на AppStore перейшла поріг 400,000, українських там — дуже мало. Але ж українські діти теж потребують якісного продукту на AppStore! І видавництво, і розробники вірять у те, що українські книги можна буде так само просто замовляти, як англійські чи німецькі. Уже готується нова книжка для маленьких читачів, «У лісі, лісі темному» — новорічний гіт багатьох-багатьох поколінь українських дітей.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply