Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Юлій Цезар мав «величезну випуклість» на голові

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Юлій Цезар мав «величезну випуклість» на голові

Давньоримський полководець і диктатор Юлій Цезар мав «величезну випуклість» на голові, яку міг отримати при народженні. До такого висновку дійшли нідерландські вчені, які опублікували результати 3D-реконструкції голови й обличчя римського воєначальника. Її репрезентував розташований у Лейдені Національний музей старожитностей Нідерландів.
Реконструкцію проводила археолог та антрополог Майя Доллосі, котра спеціалізується на такого типу дослідженнях. Науковець використовувала два погруддя: одне з Лейдена, інше — з Турину (Італія), а також монети зі зображенням Цезаря.
Більшість реконструкції було зроблено на основі 3D-сканування мармурового погруддя, яке є у музейній колекції Лейдену. Але оскільки погруддя було сильно пошкоджене, то вирішили доповнити зниклі частини, такі, як ніс і підборіддя, на основі другого портрета Юлія Цезаря: так званого бюсту із Тускули. Він був знайдений на місці стародавнього міста Тускула, на південь від Риму, і перебуває у колекції Археологічного музею Турину. «Лікар сказав, що це могло статися при важких пологах. Таке не вигадаєш, як художник», — зазначила д-р Доллосі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply