Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Вино за рецептами Вергілія

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

Вино за рецептами Вергілія

Італійські археологи займуться виробництвом червоного вина способами, описаними Вергілієм. Експеримент буде проведено на базі Університету Катанії на Сицилії за підтримки Національного центру досліджень Італії. Зараз команда, що працює над проектом, уже посадила виноградник неподалік Катанії. Перший урожай очікується протягом чотирьох років.

Під час виготовлення вина команда вчених буде керуватися «Георгіками» Вергілія й трактатом «Про сільське господарство» давньоримського автора Колумелли. Аби вино за смаком удалося таким же, як у стародавніх римлян, учені відмовляться від використання сучасних добрив і хімікатів, землю оброблятимуть дерев’яними інструментами, а лозу будуть закріплювати за допомогою дерев’яних жердин і мітел. Бродитиме вино у великих теракотових горщиках, закопаних у землю по шийку та покритих зсередини бджолиним воском.
Виготовляючи вино, науковці не використовуватимуть штучних ферментів і смакових добавок. «Щоби підсолодити трунок, римляни додавали до нього мед і воду. Кисліше вино вони залишали для рабів, а солодке – для патриціїв. Ми намагатимемося виготовити обидва сорти», — розповів Маріо Інделікато, один із керівників проекту.
Єдиною перешкодою на шляху до отримання автентичного «давньоримського» вина може стати неправильно підібраний сорт винограду. «Колумелла згадує у своїй роботі близько 50 сортів. Ми можемо тільки здогадуватися, які в них сучасні еквіваленти», — заявив д-р Інделікато.
Зазначимо, що дидактична поема Вергілія в чотирьох книгах «Георгіки» була опублікована, імовірно, 29 року до нашої ери. Поема складається із чотирьох книг, що розповідають про різні галузі сільського господарства. Три перші — про землеробство, плодівництво та виноградарство, четверта — про скотарство й бджільництво.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply