Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Встановили особу таємничої цариці Єгипту

Автор:

|

Травень 15, 2019

|

Рубрика:

Встановили особу таємничої цариці Єгипту

Єгиптологи Університету Квебека дійшли висновку, що до того, як Тутанхамон зійшов на престол, Єгиптом одночасно правили дві його сестри. Дослідники проаналізували символи на гробниці, яку виявили 1922 року й яка могла належати цариці, котра правила Єгиптом до Тутанхамона. Результати розшифровування вказали на те, що нею могла бути не Нефертіті, як вважалося раніше, а її доньки від шлюбу з фараоном Ехнатоном — Меритатон і Нефернефруатон-Ташер. Вони могли управляти країною під єдиним ім’ям.
За словами фахівців, вони захопили владу після смерті Ехнатона, котрий правив 17 років і помер у 1334-1336 рр. до Р. Х., а Тутанхамон, якому виповнилося чотири-п’ять років, був ще занадто малий, щоб правити.
Загалом у Ехнатона було шість доньок від шлюбу з Нефертіті: Меритатон, Макетатон, Анхесенпаатон, Нефернефруатон-Ташер, Нефернефрура та Сетепенра. Декотрі єгиптологи і раніше вважали, що фараон міг мати інтимні стосунки з деякими своїми доньками, щоб обзавестися спадкоємцем чоловічої статі, якого не могла народити Нефертіті, проте інші вчені розглядають цю точку зору як суперечливу.
Фараон Тутанхамон правив у Стародавньому Єгипті приблизно в 1332-1323 рр. до Р. Х. Він зійшов на престол у віці десять літ, а помер у 19 років. Гробницю Тутанхамона виявили 1922 року. У ній знайшли саркофаг із муміфікованим тілом фараона, а також численні прикраси.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply